Банки побоюються курсових ризиків у комісіях від платіжних систем

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Банкіри звернулися до Нацбанку за додатковими роз'ясненнями щодо отримання комісій з боку міжнародних платіжних систем тільки у гривні. Учасники ринку згодні отримувати платежі в національній валюті, проте побоюються складнощів із переукладанням договорів і невизначеного курсу, за яким будуть здійснюватися розрахунки.

Вимоги Нацбанку з проведення комісій за грошові розрахунки стурбували банки - вони вирішили звернутися до регулятора за роз'ясненнями.

Раніше своїм листом №29-209/14427 від 24 вересня НБУ визначив, що всі комісії, які банки отримують за грошові розрахунки з боку міжнародних платіжних систем (МПС), повинні бути тільки у гривні.

В Українського кредитно-банківського союзу (УКБС) виникли питання щодо нових норм оплати комісій банків з боку МПС. "Платіжні системи платять банкам за те, що вони беруть участь у розрахунках і здійснюють перекази. Досі всі комісії сплачували у валюті, договори вже укладено. Тепер комісії повинні бути у гривні, і незрозуміло, як їх здійснювати, бо потрібно переукладати договори. Тому банкам потрібне відтермінування для введення нових правил хоча б на один рік", - кажуть в УКБС, пише "Коммерсантъ-Україна".

МПС платять банкам комісії за надання послуг з видачі готівки, а також за розрахунки у торговельно-еквайринговій мережі. Вони складають 0,2-5% при переказах з-за кордону і до 1% при розрахунках на території України.

У Нацбанку не змогли прокоментувати своє ставлення до цієї проблеми.

- Валютні перекази по Україні будуть нараховувати тільки у гривнях

Банкіри відзначають, що вимога здійснювати розрахунки тільки у гривні пов'язана із загальною політикою Нацбанку щодо насичення ринку іноземною валютою.

"Якщо банком укладено договори з МПС через посередника, яким є банк-резидент України, то комісію за перекази банк повинен отримувати тільки у гривні. Якщо договір укладено з нерезидентом, то комісію можна отримувати і в валюті - з подальшим 50% продажем на міжбанківському ринку", - вважає начальник відділу обліку банківських операцій Банку Кіпру Оксана Соломка.

Валюта комісії залежить від того, здійснюються перекази з-за кордону або всередині країни. "Міжнародна платіжна система сплачує комісію у валюті платежу. Комісія, яку отримують українські банки, регулюється законодавством країни, платіжна система якої відправляє переказ,- розповідає заступник голови правління банку "Фінанси і Кредит" Ігор Львов.- Всередині України перекази "ходять" як у гривні, так і в валюті. Якщо переказ відправлено у валюті, то одержувач в Україні все одно отримує переказ у гривні - відповідно, і комісія нараховується у національній валюті".

Основною проблемою для банкірів є курсовий ризик при отриманні таких комісій.

"Відшкодування приходить у гривневому еквіваленті за курсом на день відшкодування, а не на день здійснення операції. Через різницю в ці кілька днів курс може змінитися, і банк може недоотримати комісію", - зазначив начальник управління платіжних карток Єврогазбанку Тетяна Ковач. Тому учасники ринку пропонують зафіксувати єдиний курс для проведення розрахунків між банками та МПС. "МПС будуть зацікавлені здійснювати розрахунки за мінімальним курсом, а банки - за максимальним. Тому має бути визначено - курс буде ринковий чи офіційний",- кажуть в УКБС. !zn

Читайте також:

НБУ не виключає введення в Україні податку на обмін валюти цього року

ЄС зібрався "покласти кінець несправедливо високим комісіям" банків за операції з платіжними картками

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі