Банки не кредитують економіку не через економічні проблеми, а через незахищеність прав кредиторів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Велика частина небезпек і негативного настрою лежить не в площині економіки, а в площині юридичного захисту своєї інвестиції.

Активізації кредитування та припливу іноземних інвестицій в Україну заважають не стільки економічні фактори, скільки юридичні. При цьому проблеми з захистом прав інвесторів виникають в основному не через недосконалість нормативної бази, а через неадекватне її застосування держорганами, насамперед, судовою системою (не в останню чергу - через корупцію).

До такого висновку прийшли учасники засідання дискусійного клубу "Що має зробити держава, щоб захистити інвестиції і бізнес?" проведеного за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"Мій досвід говорить, що податкова система в Україні, регламенти роботи бізнесу тощо, в порівнянні з тими країнами, у яких група "Райффайзен" присутня, не є радикально несприятливими. Велика частина наших небезпек і негативного настрою лежить не в площині економіки, а в площині юридичного захисту своєї інвестиції. І такого захисту, на жаль, ми не можемо отримати", - констатує голова правління "Райффайзен Банку Аваль" Володимир Лавренчук.

На думку заступника директора Інституту держави і права ім. Корецького Володимира Нагребельного, ключовою проблемою для інвесторів в Україні є не стільки недосконалість законодавства, скільки його неадекватне застосування судами при розгляді відповідних справ.

"Корупція в судовій системі призводить до того, що одні і ті ж суди часто приймають взаємовиключні рішення. Є випадки, коли за наявності узагальненої судової практики судів вищої інстанції суди нижчої інстанції не користуються цими рішеннями", - додав старший радник "Альфа-Банку" Роман Шпек.

Начальник управління правового забезпечення ринку банківських послуг та законодавчої ініціативи НБУ Ірина Савченко констатувала, що хоча деякі заходи проти зловживань служителів Феміди існують (наприклад, дискваліфікація суддів Вищою радою юстиції і т.д.), проте на практиці вони малоефективні. "Впливати на суди досить складно", - зазначила І. Савченко.

Партнер ЮФ "Василь Кісіль і партнери" Ярослав Теклюк уточнив, що фактично не працюють і норми Кримінального кодексу про можливість притягнення суддів до кримінальної відповідальності за неправосудні рішення.

У свою чергу виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев'янко констатувала, що проблемою для інвесторів зараз є в Україні не тільки корупція в судах, але і в принципі складність виграти справи проти держави, а також домогтися виконання правомірних рішень виконавчою службою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі