Азіатські збирачі комп'ютерів консолідуються

Поділитися
Тайванські контрактні виробники комп'ютерів, що складають майже 90% ноутбуків для світових брендів, говорять про необхідність об'єднання перед обличчям конкуренції з боку китайських контрактних виробників і в першу чергу концерну Hon Hai Precision Industry Co більш відомого як Foxconn, повідомляє газета Wall Street Journal.
Тайванські контрактні виробники комп'ютерів, що складають майже 90% ноутбуків для світових брендів, говорять про необхідність об'єднання перед обличчям конкуренції з боку китайських контрактних виробників і в першу чергу концерну Hon Hai Precision Industry Co більш відомого як Foxconn, повідомляє газета Wall Street Journal.На сьогодні найбільші світові комп'ютерні бренди, такі як Hewlett-Packard, Dell і Acer віддають свої виробничі процеси на аутсорсинг китайським і тайванським компаніям. Таким чином, складання ноутбуків HP, Apple й інших ведеться силами таких компаній, як Compal Electronics, Quanta Computer, Wistron або Pegatron. Згідно з даними компанії DigiTimes Research, у 2009 році брендові компанії замовили у китайських або тайваньських збирачів комп'ютерів близько 147 млн ноутбуків або більше 90%. Очевидно, що між самими контрактними збирачами йде жорстка конкуренція за великі замовлення західних компаній. Найчастіше одна модель ноутбука, щоб знизити її собівартість збирається у кількох компаніях, які ділять між собою різні етапи виробництва. Таким чином, зараз між компаніями склалися деякі партнерські коаліції, які вилилися, умовно кажучи, в появу "китайського" і "тайванського" таборів виробників. Очевидним лідером "китайського табору" є Foxconn, де зараз працює близько мільйона людей, які збирають різну електроніку, починаючи з промислових систем під замовлення і закінчуючи смартфонами Apple iPhone. На Тайвані таких яскравих лідерів немає, через це компанії часто втрачають найбільші та економічно вигідні замовлення. Наприклад, компанія Apple спочатку планувала збирати iPhone 4 на Тайвані, але в останні моменти перед фінальним рішенням компанія все ж таки вирішила віддати виробництво смартфонів китайській Hon Hai. У підсумку, як повідомляє WSJ, тайванські компанії зараз ставлять питання цілком конкретно: або об'єднання (в будь-якій формі) або втрата всіх важливих контрактів на користь Китаю. За даними видання, зараз компанії на Тайвані ведуть переговори про так звану "вертикальну інтеграцію", коли кожна з них залишається фактично самостійною юридичною особою, але всі вони укладають єдині контракти і перед обличчям замовників в особі тих же Dell або HP виступають як один єдиний підрядчик. Цікаво відзначити, що свого часу Foxconn також використовувала для свого становлення систему вертикальної інтеграції, що допомогло їй отримати контакти не тільки від комп'ютерних компаній, але і від Nokia, Nintendo та інших нетрадиційних користувачів послуг контрактного аутсорсингу виробництва. Аналітики кажуть, що п'ятірка найбільших тайваньських контрактерів вже почала поглинати місцеві технологічні компанії другого ешелону, які купуються за суми у 10-50 млн доларів. У підсумку, на Тайвані система виробництва рухається в бік вертикально-функціонального поділу, коли один підрядник буде займатися, наприклад, тільки РК-технологіями, інший - системною збіркою, третій - рішеннями для телекомунікаційної галузі.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі