Азарову направили депутатський запит з вимогою пояснити скупівлю держборгу України

Поділитися
Азарову направили депутатський запит з вимогою пояснити скупівлю держборгу України
Народні обранці просять голову уряду підтвердити або спростувати достовірність цієї інформації, а в разі її підтвердження, надати детальну інформацію про зміст і умови гучної угоди.

Народний депутат Анатолій Гриценко (фракція "Бктьківщина") направив прем'єр-міністру Миколі Азарову депутатський запит, в якому попросив голову уряду надати підтвердження і докладну офіційну інформацію про те, чи дійсно американський інвестфонд викупив п'яту частину зовнішнього держборгу України об'ємом $ 5 млрд.

Про це депутат написав у своєму блозі у понеділок, 11 листопада.

Як відомо, напередодні впливова газета The Financial Times повідомила, що один із найбільших інвестиційних фондів США - Franklin Templeton придбав на світовому фінансовому ринку державні облігації України. Повідомляється, що операцію проведено наприкінці минулого серпня, проте інші подробиці, наприклад, яку суму фонд запропонував за 20% українського зовнішнього боргу, залишаються таємницею.

Читайте: Американський інвестфонд викупив 20% зовнішнього боргу України

"Наскільки вигідною є ця угода для України? Чи не створює вона нам ще більших проблем на майбутнє?", - запитує народний дептутат, зазначаючи, що сьогодні під тиском боргових проблем уряд Януковича "готовий на що завгодно".

Як повідомляє Гриценко, "щоб розібратися у ситуації", він направив депутатське звернення прем'єр-міністру Миколі Азарову, щоб він: "1) підтвердив або спростував достовірність цієї інформації; 2) у разі її підтвердження, надав мені детальну інформацію про зміст та умови укладеної угоди".

За твердженням Financial Times, на світових ринках очікують значного погіршення фінансового становища України вже найближчим часом. "Ситуація дуже проста: Україна опинилася перед загрозою значної нестачі готівкових грошей і фондів", - заявив провідний аналітик американського банку "Морган Стенлі" Паоло Баторі. За його словами, Київ "просто не зможе впоратися з черговою хвилею відтоку капіталу". "Україні потрібна допомога третьої сторони - Росії або МВФ", - вважає експерт. !zn

Читайте також:

Золотовалютні резерви України у жовтні зменшилися ще на $ 1 млрд

Мінфін вимушено розмістив найкоротші в історії ОВДП на 459 млн гривень

Кредити в Україні такі дорогі через неякісну бюджетну політику уряду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі