"Внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС забруднено радіонуклідами понад 145 тисяч квадратних кілометрів території України, Білорусі та Російської Федерації. В Україні статус постраждалих мають більше 2,2 млн осіб, з яких 255 тисяч - учасники ліквідації наслідків аварії. З 27 квітня 1996 року з міст Прип'ять і Чорнобиль евакуйовано близько 91 тисячі людей", - нагадав прем'єр міністр.
За його словами, з радіоактивно забруднених територій було переселено більше 27 тис. сімей, збудовано десятки нових населених пунктів - місць компактного переселення постраждалих, прокладено сотні кілометрів газових мереж, водопроводів, інших комунікацій.
М.Азаров зазначив, що незважаючи на складне економічне становище, Україна протягом останніх 20 років самостійно фінансує витрати на подолання наслідків аварії. Питома вага витрат на ці цілі у різні роки досягала 10 відсотків загальних видатків Державного бюджету України.
І лише зараз, нагадав М.Азаров, після проведення Київського саміту з безпечного та інноваційного використання ядерної енергії та донорської конференції світове співтовариство зібрало близько 550 млн євро на будівництво нового безпечного укриття над пошкодженим енергоблоком Чорнобильської АЕС.