Прем'єр упевнений, що проведення модернізації української ГТС вигідно як Україні, так і Росії з Європейським Союзом. А після проведення модернізації ГТС її потужність з прокачування газу збільшиться до 200 млрд м куб. газу на рік.
Незважаючи на будівництво газопроводів "Північний потік" і "Південний потік", українська газотранспортна система залишається найбільш надійним і дешевим транзитним шляхом газу до Європи, заявляє прем'єр-міністр України Микола Азаров.
"Ніякої альтернативи особливої Південний і Північний потоки нашій ГТС не представляють. Все одно у нас є 150 млрд (куб. м газу на рік) потужностей прокачування по трубі - це найбільш надійний і дешевий транзитний шлях у Європу, і ми готові забезпечити його надійну роботу", - сказав він 17 травня в ході зустрічі з членами Міжнародного клубу парламентаріїв і експертів ЄС-Україна в Києві.
За словами Азарова, модернізація української ГТС є важливим питанням в умовах, коли Росія хоче обійти Україну за допомогою "Північного" і "Південного потоків".
На його думку, будівництво "Південного потоку" є нерентабельним і економічно невигідним, і що цей проект окупиться лише у найближчі 20 років. Він зазначив, що будівництво цього газопроводу диктується політичною доцільністю.
"Побудувавши два газопроводи, Росія чомусь думає, що вона повністю позбудеться від залежності транзиту через Україну. Ніколи цього не буде хоча б тому, що ні "Північний", ні "Південний" потоки" не володіють можливостями складування газу. Підземні газосховища є тільки у нас", - додав він. В результаті, за його словами, при аномально низьких температурах українська ГТС здатна забезпечити потребу Європи в газі.
У зв'язку з цим Азаров вважає, що проведення модернізації української ГТС вигідно як Україні, так і Росії з Європейським Союзом.
Він зазначив, що після проведення модернізації ГТС її потужність з прокачування газу збільшиться до 200 млрд м куб. газу на рік.
Представники «Газпрому» раніше заявляли, що після реалізації всіх запланованих «Газпромом» газотранспортних проектів, значення української ГТС в транзиті російського газу буде зведено до нуля. Проте пізніше в компанії зізналися, що повністю відмовитися від транзиту газу по Україні «Газпром» не зможе в будь-якому випадку. Так вважають і в Єврокомісії: за словами її представника, враховуючи, що потреба в природному газі в найближчі роки буде рости, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його постачання в Євросоюз і на весь континент. !zn