Прем'єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що в найближчі 10-20 років в Україні атомна енергетика буде залишатися головним виробником електроенергії, оскільки вироблена на 3електроенергія у десятки разів дешевша за альтернативні джерела енергії.
«Для нас у найближчі 10-20 років немає альтернативи атомній енергетиці. Більше того, ми її будемо розвивати», - сказав Микола Азаров на нараді щодо встановлення енергетичної безпеки, яка відбулася в аварійно-технічному центрі ДП НАЕК «Енергоатом» у четвер, 26 квітня.
Глава уряду зазначив, що одна кіловат-година сонячної електроенергії становить 4 грн, тоді як собівартість атомної енергетики у 50 разів дешевша.
До 2030 року 30% енергоносіїв в Україні можна замінити на відновлювані
Разом з тим нагадаємо, що раніше президент Віктор Янукович заявляв, що Україна буде активно розвивати сферу альтернативної енергетики. Зокрема глава держави звернув увагу на значний ресурс розвитку в Україні вітроенергетики і сонячних електростанцій, а також реконструкції існуючих ГЕС. На думку Януковича, цей ринок "дійсно дуже великий і має великі можливості".
Азаров нагадав, що в Україні вже цього року розпочнеться будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС. «Вперше за 20 років незалежності Україна приймає рішення щодо зміцнення своєї енергонезалежності», - сказав Азаров.
Прем'єр-міністр також поставив завдання дотримуватись всіх стандартів безпеки роботи АЕС: «У ядерній енергетиці має стовідсотково дотримуватися безпека, щоб атомні електростанції не несли загрозу для наших громадян».
У зв'язку з цим прем'єр вимагав від міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка і президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського дотримуватися всіх вимог МАГАТЕ з безпеки на атомних електростанціях.
Сонячні електростанції отримали від держави більше інвестицій, ніж всі обленерго разом узяті
«Моя вимога ... дуже проста - всі вимоги МАГАТЕ повинні бути виконані. Всі необхідні регламентні роботи повинні бути виконані якісно і вчасно», - сказав Азаров, підкресливши, що якщо для цього необхідно прийняти рішення про тимчасове виведення з експлуатації якогось енергоблоку на АЕС, уряд таке рішення прийме.
«Якщо для цього треба ухвалити рішення, пов`язане з виведенням із експлуатації того або іншого блоку, уряд такі рішення підтримає, а завдання Міністерства енергетики та вугільної промисловості забезпечити баланс споживання електроенергії у країні», - сказав Микола Азаров. !zn
Читайте також:
Україні нічим пишатися в питанні відновлюваних джерел енергії
Україна буде активно розвивати альтернативну енергетику, - Янукович
Світ витратить на відновлювану енергетику $ 7 трлн до 2030 року
Україна вперше потрапила у рейтинг привабливих для «зелених» інвестицій країн