Україна продасть квоти на викиди вуглекислого газу в рамках Кіотського протоколу.
Про це йдеться у відповідному розпорядженні Кабінету міністрів "Про операції з одиницями (частинами) установленої кількості", повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.
Відповідно до документу, передбачається здійснити в установленому порядку операції продажу вуглецевих одиниць (одиниць установленої кількості) в якості скорочення викидів парникових газів, досягнутих до початку першого періоду дії Кіотського протоколу в результаті реалізації проектів спільного впровадження.
В повідомленні зазначається, що мова йде 7,5 мільйона тонн еквіваленту двоокису вуглецю. Ця кількість одиниць (частин) установленої кількості підтверджена міжнародними верифікаторами.
Як зазначає прес-служба відомства, своєчасне здійснення зазначених операцій забезпечить виконання Україною своїх зобов`язань за Кіотським протоколом до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.
Кіотський протокол - міжнародний документ, прийнятий в Кіото в грудні 1997 року на додаток до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК).
Кіотський протокол став першою глобальною угодою про охорону навколишнього середовища, заснованою на ринкових механізмах регулювання - механізмі міжнародної торгівлі квотами на викиди парникових газів.
З 1997 року Україна є стороною конвенції ООН про зміну клімату.
15 березня 1999 року Україна підписала Кіотський протокол до конвенції, а 4 лютого 2004 року Верховна рада ратифікувала його.