«Рішення будуть компромісними», - сказав він, відкриваючи засідання уряду в Києві у середу, 21 грудня.
За словами прем'єра, Київ хоче знайти надійне юридичне формулювання, яке стало б довгостроковим фундаментом для розвитку економіки країни.
М.Азаров уточнив, що під час перемовин обговорюються обсяги прокачування, рівень цін і створення газотранспортного консорціуму.
Голова уряду повідомив, що у Москві залишилася група експертів на чолі з міністром енергетики та вугілля Юрієм Бойком і міністром юстиції Олександром Лавриновичем, щоб остаточно узгодити всі питання і нову угоду.
«Ми залишили у Москві групу експертів високого рівня на чолі з міністром енергетики Юрієм Бойком і міністром юстиції Олександром Лавриновичем. Вони повинні остаточно узгодити всі питання і погодити формулювання нової угоди», - сказав М.Азаров.
Прем'єр додав, що у разі успіху перемовин запропонує провести позачергове засідання уряду з обговорення умов нової угоди.
За його словами, від цієї роботи і від цих рішень буде залежати економічний розвиток України в цілому і параметри бюджету на наступний рік.
«Тому я пропоную, якщо компромісу буде досягнуто, буквально найближчим часом зібрати засідання уряду і розглянути необхідні рішення у комплексі, включаючи проект бюджету на 2012 рік», - сказав М.Азаров.
ZN.UA Нагадаємо, у понеділок, 19 грудня, президент України Віктор Янукович на саміті Україна-ЄС запропонував Євросоюзу і Росії взяти участь у тристоронньому газотранспортному консорціумі.
Зазначимо, що раніше в інтерв'ю ZN.UА речник Єврокомісії з енергетичних питань Марлен Хольцнер заявила, що ЄС поки не отримував від української сторони офіційної інформації про намір створити тристоронній газовий консорціум між Європою, Росією та Україною.
Зазначимо, що на Ялтинській зустрічі комісара ЄС з питань енергетики українською стороною було зроблено гіпотетичну пропозицію про участь у консорціумі. І, як запевнили джерела ZN.UA, було отримано гіпотетичну згоду. Однак, як і ким Євросоюз буде представлений в консорціумі - неузгоджена деталь.
Нагадаємо, що можливість створення тристороннього газового консорціуму у вересні в Москві обговорювали президенти України та Росії Віктор Янукович і Дмитро Медвєдєв.
За інформацією ZN.UA, Київ наполягав на тому, щоб до консорціуму входила тільки велика труба - без капілярної системи доставки газу українським споживачам і без ПСГ. Розподіл часток у консорціумі, за даними ZN.UA, зараз відпрацьовується у форматі «40-40-20». Перші дві частки отримують Україна і Росія, третю - ЄС. Чи є цей розподіл остаточним, чи захищає він інтереси України, чи зацікавить ЄС - неузгоджена деталь.
Разом з тим, як стало відомо ZN.UA про подробиці перемовин між РФ і Україною, один з пунктів нової газової угоди - варіант створення двох СП "Газпрому" і "Нафтогазу", одне з яких отримало б контроль над магістральною газотранспортною системою (ГТС ) України, друге - над внутрішніми українськими газорозподільними мережами.
При цьому передбачається, що контроль над 60% такого СП буде віддано саме російській стороні.