Азаров запевнив, що в Україні зберігати гроші надійніше, ніж на Кіпрі

Поділитися
Азаров запевнив, що в Україні зберігати гроші надійніше, ніж на Кіпрі Азаров упевнений - в Україні зберігати гроші надійніше
Микола Азаров вважає, що проблеми з оподаткуванням депозитів на Кіпрі не торкнуться українців. І радить "нести гроші" у вітчизняні банки.

Прем'єр-міністр Микола Азаров побачив позитивні моменти для України у рішенні Кіпру про введення податку на банківські вклади і порадив зберігати гроші в національній валюті і вітчизняних банках.

"В негативному на перший погляд рішенні є позитив... наш бізнес буде ретельно думати, які у них є сумніви з приводу надійності нашої системи. Ми за ці три роки показали, що не йдемо на конфіскаційні рішення. Ви не можете звинуватити уряд у жодному рішенні такого роду", - сказав він на прес-конференції 19 березня.

"А що виявилося? Виявилося, що в Україні зберігати гроші надійніше", - додав Азаров.

Він також вважає, що рішення Кіпру не буде матидля України серйозних наслідків.

"Ми можемо тільки побічно оцінювати.... враховуючи обсяг операцій, ми можемо сказати, що це на порядок менше, ніж російські втрати, саме тому Росія так і відреагувала на це рішення. Для нас воно не матиме таких серйозних наслідків, які буде мати для російського капіталу", - заявив Азаров.

При цьому він назвав рішення Кіпру "у глобальному плані ризикованим для всієї фінансової системи, для всієї банківської системи".

"І дай Бог, щоб воно дуже швидко отримало завершення, що довше триватимуть дебати, то більше буде розгойдуватися ситуація. Рішення має відбутися якнайшвидше, і незважаючи на те, що воно має негативніші наслідки, воно поставить крапку на цій серйозній кризі", - додав він.

Азаров зазначив, що у президента Кіпру "не було іншої альтернативи".

"Я чудово себе уявляю на місці керівника Кіпру, як важко приймалося рішення, у нього не було альтернативи. Йому був виставлений ультиматум: або дефолт, або такий конфіскаційний спосіб", - сказав український прем'єр.

Нагадаємо, 16 березня стало відомо, що Єврогрупа погодилася надати Кіпру допомогу в розмірі 10 млрд євро, однак за умови введення одноразового податку з депозитних вкладів: уряд повинен зняти 6,75% з депозитів об'ємом до 100 тисяч євро і 9,9% - з депозитів понад цієї суми.

Однак за підсумками наради Єврогрупи 18 березня стало відомо, що влада Кіпру може ввести більш прогресивну шкалу однократного податку, що може дозволити знизити фінансовий тиск на дрібних вкладників.

Парламент Кіпру переніс обговорення угоди, що викликала обурення кіпріотів, на вечір 19 березня. При цьому президент Кіпру не виключив, що парламент може не підтримати введення податку - для цього необхідно 29 голосів, а такої кількості згодних з жорсткою мірою депутатів немає. !zn

Читайте також:

Fitch знизить рейтинги провідних банків Кіпру в разі затвердження податку на вклади

Білий дім відмовився коментувати конфіскацію депозитів на Кіпрі

Рішення Кіпру врятувати економіку за рахунок вкладників обвалило євро

Кіпріоти вишикувалися в черги до банкоматів, знімаючи з рахунків всі накопичення

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі