Азаров поквапився "поховати" фінансову поліцію

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Азаров поквапився "поховати" фінансову поліцію
Прем'єр дав команду відкласти розгляд законопроекту про створення фінансової поліції всупереч указу президента Януковича, який вийшов напередодні. Експерти припускають, що таким чином влада намагається просто зняти напругу і пізніше може повернутися до цього питання.

Незважаючи на заяву прем'єр-міністра Миколи Азарова про відмову від створення фінансової поліції (Служби фінансових розслідувань), пункт про "консолідацію в єдиному органі функцій з розслідування злочинів економічної спрямованості" міститься у затвердженому президентом Віктором Януковичем Національному плані дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки
(указ №128/2013 від 12 березня 2013 року).

Так, одним із заходів, які планується реалізувати в поточному році, вказана "оптимізація функцій у сфері розслідування злочинів в економічній сфері проти держави" (пункт №102).

Передбачається, що до кінця квітня у Верховну Раду уряд має подати законопроект зі змінами щодо повноважень з виявлення та розслідування злочинів економічної спрямованості. Відповідальними за документ визначено прем'єр-міністра, Міндоходів, Мінфін, МВС і СБУ.

Зміни повинні "усунути дублювання функцій і надлишковий тиск з виявлення та розслідування злочинів у бюджетній сфері", а також "посилити відповідальність за приховування (недекларування) і несплату податків та зборів".

Законопроект повинен передбачати "консолідацію в єдиному органі функцій з розслідування злочинів економічної спрямованості", розслідуванням яких на сьогодні займаються податкова міліція, митні органи, Державна служба боротьби з економічною злочинністю МВС України, Департамент контррозвідувального захисту економіки держави СБУ.

Окрім того, передбачається також "консолідація функцій з розслідування злочинів проти приватної власності в органах внутрішніх справ", "скасування права органів внутрішніх справ проводити перевірки суб'єктів об'єктів господарювання".

Нагадаємо, прес-служба Кабміну 13 березня повідомила, що прем'єр-міністр Азаров "наказав відповідним міністерствам і відомствам не розглядати проект закону про створення Служби фінансових розслідувань". "Таке рішення глава уряду ухвалив після вивчення ситуації, у зв'язку з тим, що законопроект не відповідає вимогам часу", - пояснювали в Кабміні.

Азаров вирішив відмовитися від створення фінансової поліції

На думку керівника секретаріату Ради підприємців при КМУ Андрія Забловського, цією заявою про нібито відмову від створення фінансової поліції уряд намагається "трошки зняти громадську напругу" з цього питання, і пізніше може до нього повернутися, або відкласти. "Це буде залежати від нормальної роботи парламенту, результату боротьби між відомствами за збереження існуючих повноважень тощо", - прогнозує експерт.

Як відомо, уряд розробив законопроект "Про створення Служби фінансових розслідувань" (фінансової поліції). Нове відомство має об'єднати існуючі підрозділи ГУ податкової міліції; Департаменти держслужби боротьби з економічною злочинністю МВС; ГУ по боротьбі з організованою злочинністю МВС; підрозділи контррозвідувального захисту економіки СБУ; Департаменти боротьби з контрабандою Держмитниці; Держфінінспекцію.

Законопроектом пропонується наділити працівників фінансової поліції правом користуватися зброєю і безперешкодно в будь-який час доби заходити на територію і в приміщення підприємств, установ і організацій, на земельні ділянки, в житло громадян. У них буде також право вилучати у громадян і посадових осіб предмети і, до речі, здійснювати державний фінансовий контроль шляхом проведення інспектування діяльності підприємств, установ і організацій, держзакупівель тощо.

Раніше глава МВС Віталій Захарченко відзначав, що серед керівництва держави ще немає єдиної точки зору, на базі якого відомства буде створена така структура. За інформацією джерел, майже всі міністерства критично налаштовані на цю ідею.

При цьому сам Захарченко висловлювався проти створення окремої служби, на його думку, потрібно зміцнювати цей напрямок в межах міністерства внутрішніх справ.

До цього нинішній глава Міндоходів Олександр Клименко, ще будучи керівником Державної податкової служби, заявляв, що контролювати бізнес має тільки його відомство. На його думку, щоб до бізнесу "не приходили всі кому не треба", має бути один комунікатор, і це повинна бути виключно податкова служба і пов'язані з нею органи.

Напередодні він заявив, що рішення про створення фінансової поліції прийматиме президент України Віктор Янукович, і Міністерство доходів та зборів підкориться цьому рішенню.

Як відомо, на сьогодні кожен економічний блок у МВС, СБУ і Міндоходів мають свої спецпідрозділи, розвідку, обліки тощо.!zn

Читайте також:

Рішення про фінансову поліцію буде приймати особисто Янукович, - Клименко

Голова податкової вважає, що контролювати бізнес має тільки його відомство

В Україні створять фінансову поліцію

Захарченко хоче, щоб економічні злочини розслідувалися МВС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі