За його словами, судові позови авіакомпанії МАУ - це пряме втручання в домовленісті іншої авіакомпанії з аеропортами. Вони є необґрунтованими та безпідставними, вважає Омелян.
"Я б щиро порадив власникам і керівництву МАУ сконцентруватися на питанні сплати в державний бюджет 400 млн грн зборів, які вони вже заборгували, на питаннях розвитку аеропорту "Дніпро", авіакомпанії "Дніпроавіа", і багатьох інших питаннях. Я сподіваюся, що реакція компанії Ryanair буде спокійною і ми швидко на державному рівні припинимо цей фарс, який зараз спровокований власниками авіакомпанії МАУ", - зазначив міністр.
Омелян повідомив, що процедура виклику за позовами, в тому числі, заявленим до Ryanair, триватиме більше шести місяців. Міністр уточнив, що один з позовів суд повернув без відкриття провадження у справі. Ще один - призначено до розгляду на 18 вересня.
Раніше повідомлялося, що МАУ подала в суд на Міністерство інфраструктури і зажадала відшкодувати 20 млн грн збитків, понесених через можливий прихід лоукостера Ryanair.
Нагадаємо, 10 липня найбільший європейський лоукостер Ryanair скасував запланований вихід на український ринок, пославшись на публічний конфлікт з керівництвом аеропорту "Бориспіль".
Комерційний директор ірландської авіакомпанії Девід О ' Брайен пояснив рішення менеджменту відмовою гендиректора "Борисполя" Павла Рябікіна виконувати угоди, досягнуті між Ryanair і Міністерством інфраструктури.
Раніше Рябікін заявив про неможливість виконати умови авіакомпанії Ryanair, так як частина з них суперечить українському законодавству, а частина – може принести аеропорту серйозні збитки.
11 липня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд України спробує поновити переговори з Ryanair і оцінить хід попередніх переговорів.