Аварія на Трипільській ТЕС. Дефіцит електроенергії покриває Бурштинська ТЕС

Поділитися
Аварія на Трипільській ТЕС.  Дефіцит електроенергії покриває Бурштинська ТЕС © centrenergo.com
Трипільська ТЕС є найбільшим виробником електроенергії в центральній електроенергетичній системі та відіграє ключову роль у поставках електроенергії Києву, а також -  Київській, Черкаській, Чернігівській та Житомирській областям.

Державна Трипільська ТЕС, що входить до складу "Центренерго" та є найбільшим виробником електроенергії в центральній електроенергетичній системі (Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська та Житомирська області), працює на мінімумі через аварію на енергоблоці. Це впливає з даних НЕК "Укренерго".

24 грудня енергоблок №4 Трипільської ТЕС зупинено на аварійний ремонт та відключено від мережі.

Станцію переведено на мінімально допустимий режим роботи одним контуром блоку №3 потужністю 85 МВт. Другий контур цього блоку також знаходиться на аварійному ремонті.

При цьому, за даними Міністерства енергетики, на Трипільській ТЕС  знаходиться лише 53 тис. тонн вугілля.

Дефіцит електроенергії, що утворився в енергосистемі внаслідок аварії на Трипільській ТЕС, покривають за рахунок додаткового блоку Бурштинської ТЕС. Про це повідомляє пресслужба Бурштинської ТЕС.

"24 грудня о 07.14 за командою НЕК "Укренерго" довелося перефіксувати енергоблок 8 на об'єднану енергосистему України, щоб оперативно покрити там дефіцит електроенергії. Блок працюватиме в ОЕС до закінчення вечірнього максимуму", – йдеться у повідомленні підприємства.

Нагадаємо, Трипільська ТЕС сумновідома тим, що входить до числа ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів України та є найбільшим забруднювачем повітря в Київській області.

Газові викиди, потрапляючи в атмосферу, здійснюють складний фізико-хімічний вплив (на першій стадії) та біологічний (на наступних стадіях) вплив на живі організми (перш за все на людину), рівень та характер якого залежать від їх концентрації у повітрі.

До Держекоінспекції на адресу Трипільської ТЕС неодноразово надходили звернення громадян щодо забруднення атмосферного повітря, здійснення понаднормативного викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря та облаштування великої кількості золовідвалів, які мають негативний вплив на здоров’я місцевих жителів та забруднюють довкілля.

У 2020 році Держекоінспекція отримала 2 недопуски на перевірку електростанції та заявила, що про систематичну поведінку Трипільської ТЕС ПАТ "Центренерго" щодо ігнорування у проведенні заходу державного нагляду. Зокрема у 2019 році до перевірки представниками Трипільської ТЕС не допущено державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища України.

Наприкінці лютого 2021 року Фонд державного майна України повністю змінив склад дирекції ПАТ "Центренерго".

У 2021 році Держекоінспекцієя змогла провести 2 позапланові заходи контролю Трипільської ТЕС. Під час останньої перевірки, яка завершилась 25 червня, виявлено порушення умов дозволу на викиди забруднюючих речовин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі