Звіти аудиторів підтверджують достовірне відображення банками їх результатів за попередній звітний рік, які відповідають Міжнародним стандартам фінансової звітності. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.
При цьому в окремих банках, які входять до 25 найбільших за часткою активів банківського сектора, аудитори зробили свої доповнення.
В 2018 році Приватбанк отримав додаткову інформацію про вартість майна, яке було прийняте банком на баланс до націоналізації для погашення кредитів, виданих зв'язаним з колишніми акціонерами банку компаніям. У зв'язку з отриманням додаткової інформації про майно банк відновив на балансі ці кредити, сформував з них резерви і зменшив балансову вартість заставного майна за цими кредитами на 5,6 млрд грн. Тому загальні збитки банку, рівні сформованих резервів під кредити, які колишні власники видавали пов'язаним компаніям, зросли до 209,4 млрд грн.
Аудитор банку підтвердив звітність Приватбанку за 2018 рік, у тому числі витрати на формування резервів.
У НБУ відзначають, що понесені банком витрати на формування резервів не впливають на його поточну діяльність, оскільки у банку достатній запас капіталу і він виконує нормативні вимоги Нацбанку. Це також було підтверджено аудитором Приватбанку.
В НБУ проаналізують отримані звіти та при необхідності нададуть банкам коригувальні зауваження.
Зазначимо, що в 2018 році прибуток банківської системи досягла історичного максимуму - 21,7 млрд грн.
За даними НБУ, за підсумками першого кварталу 2019 року найбільший прибуток отримали Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль, ОТП Банк, ПУМБ, Промінвестбанк, а найбільший збиток - у "дочки" російського Сбербанку - 1 млрд грн.