Попередні результати аудиту Госгеокадастра виявили понад 10 тис. наказів про відвід земель, які потенційно є подвійною приватизацією. Про це повідомляє прес-служба відомства з посиланням на главу Госгеокадастра Романа Лещенко.
Згідно з повідомленням, щорічно в рамках безкоштовної приватизації структурними підрозділами Госгеокадастра у приватну власність громадян України передавалося близько 100 тис. га земель.
"Таким чином, з 2013 по 2020 роки затверджено проекти землеустрою та надано у власність громадянам 690 тис. га земель, з них 235 тис. га - учасникам АТО", - цитує прес-служба Лещенко.
За його словами, такий аудит не проводився останні 7 років, з тих пір як Госгеокадастр став розпорядником земель сільськогосподарського призначення.
"Госгеокадастр виявив велику кількість фактів подвійний приватизації землі з однаковим цільовим призначенням. Враховуючи перші результати, ми виявили вже понад 10 тис. наказів про відвід землі, які потенційно є подвійний приватизацією. Зараз йде перевірка наказів, виданих по всій країні, ідентифікуються особи, які брали участь в приватизації земель. Те, що громадяни реалізовували право на безоплатну приватизацію земель в різних регіонах, значно ускладнює консолідацію цієї інформації", - повідомив глава Госгеокадастра.
Він також зазначив, що інформація про виявлені факти порушень, зокрема подвійної приватизації земель, буде передана в правоохоронні органи. У той же час для осіб, які свідомо чи несвідомо взяли участь у таких діях, є можливість добровільного повернення земель, які були незаконно приватизовані.
"Є розуміння, що значна частина людей, які отримували землю по кілька разів, могли не знати про те, що порушують закон, тому що навіть не підозрювали, що на їх ім'я було вже отримано земельні ділянки", - сказав Лещенко.
Раніше Кабмін призначив уповноваженого президента з земельних питань Романа Лещенко главою Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Госгеокадастра). Рішення було прийнято на засіданні уряду 10 червня.