Через діяльності Агентства з розшуку та менеджменту активів держава втрачає мільярди можливих доходів. При цьому компанії, що потрапляють у підпорядкування АРМА, знецінюються та розграбовуються і не мають перспектив щодо приватизації. Агентство допомагає рейдерам, які нищать конкурентів. Тому засновник громадського об’єднання State Watch Олександр Лємєнов планує звернутися до Бюро економічної безпеки, про що він заявив в інтерв’ю журналісту Євгену Плінському.
За його словами, наразі АРМА робить все можливе, щоб кум Путіна та ексдепутат Віктор Медведчук міг повернути свою заарештовану яхту, яка знаходиться у Хорватії.
"Мені розповідали як АРМА саботує: вони хочуть продати за своїми правилами. Не через Prozorro Sale, а за своїми правилами комусь своєму. Ми ж розуміємо – це яхта не 5, 10 і навіть не 50 млн коштує. Вони продадуть через нікому не відому біржу. (До Хорватії) поїхала ледве не половина керівництва АРМА. Вони там просто потусувались, повернулись і сказали, що їх не допустили. Ну адекватні люди?", – розказав представник State Watch і підтвердив імовірність продажу яхти людям Медведчука "за три копійки".
Він нагадав, як АРМА "заробила" державі менш як 400 тис. грн від управління мережею із 172 АЗС Glusco. "По заправках Медведчука я взагалі не знаю, що буде".
Особливе обурення Лємєнова викликає фактична співучасть АРМА у рейдерських захопленнях окремими компаніями своїх конкурентів з метою їхнього знищення.
"Два об'єкти були отримані прямими конкурентами. Один із них – "Аерок", який перейшов (під управління компанії) Харківські будматеріали. Чи зацікавлений він у розвитку компанії? Думаю, ні. Але по цьому кейсу мене цікавить лише одне: скільки грошей буде сплачуватись (до бюджету)? Якщо буде знову 400 тисяч, то дякую, проходили", – сказав експерт.
Як ще один прецедент захоплення, знецінення та знищення компанії представник State Watch наводить передання компанії IDS Ukraine вартістю 10 млрд грн в управління прямому конкуренту, набагато меншому за масштабами ТОВ "Карпатські мінеральні води".
"Ви передаєте чорт знає кому, хто ходить по ринку і розповідає, що треба вбивати економічну вартість цього активу. Чи не шкодить АРМА державі?", – обурюється Лємєнов.
![](http://img.youtube.com/vi/7fmqmk1D8YU/sddefault.jpg)
Він планує звернутися до Бюро економічної безпеки, щоб з’ясувати, чому так відбувається, та готовий пропонувати ефективні механізми управління компаніями та підтримки їхньої цінності для майбутньої приватизації.
Як писало ZN.UA, АРМА в процесі управління арештованими активами повинне і може їх продавати. Однак торги не такі прозорі, як би хотілось. Детальніше про ситуацію читайте у тексті Олександра Лємєнова «АРМА: приватна біржа проти державної системи е-торгів».