ArcelorMittal йде з Росії, до продажу активів підштовхнув конфлікт в Україні - ЗМІ

Поділитися
ArcelorMittal продає вугільні активи в Кузбасі
Наступною компанією після Alcoa, яка продає завод у Білій Калитві, від російських активів позбавляється і ArcelorMittal Лакшмі Міттала.

ArcelorMittal продає вугільний "Південний Кузбас", куплений в 2008 році за $ 720 млн, - НТК колишніх менеджерів "Ростоппрома", пише "Коммерсантъ".

Як пише видання, ArcelorMittal так і не зуміла розвинути актив: до 2013 році видобуток знизився майже втричі, але до продажу її підштовхнув російсько-український конфлікт, вважають учасники ринку.

Найбільша металургійна компанія світу ArcelorMittal індійського мільярдера Лакшмі Міттала виходить з вугільних активів у РФ. ВАТ "Вугільна компанія "Північний Кузбас"" переходить до московського ТОВ "Національна паливна компанія" (НТК), випливає з повідомлення ФАС.

НТК отримала схвалення служби на придбання 100% акцій нідерландської Kuzbass Holdings B. V., яка володіє 98,64% "Північного Кузбасу", і на управління активами кузбасівській групи. Нові акціонери "Північного Кузбасу" змінять рада директорів на позачергових зборах 30 березня, повідомляє ВАТ.

Це не перший приклад відмови від іноземців металургійних активів в Росії на тлі конфлікту навколо України. В кінці листопада 2014 року стало відомо, що один з лідерів алюмінієвої галузі американська Alcoa продає завод у Ростовській області.

За даними Сергія Донського з Societe Generale, в 2014 році видобуток "Північного Кузбасу" впала на 60%, трохи перевищивши 500 тисяч тонн. Це говорить про виробничі проблеми і про те, що далеко не всі запаси придатні до отримання в поточній економічній ситуації, так що "Північний Кузбас" може коштувати всього "кілька мільйонів доларів", - зазначає аналітик. Але він згоден, що підштовхнути ArcelorMittal до продажу могла і переоцінка ризиків, у тому числі у зв'язку з українським кризою: основні продажі "Північного Кузбасу" припадають на внутрішній ринок, а кредитні ресурси дорожчають.

Читайте також: Західні санкції боляче вдарили по російських суверенних фондах - The Financial Times

Раніше повідомлялося, 36% німецьких фірм, що ведуть бізнес у Росії, скасували свої проекти через введення санкцій. 41% німецьких компаній заявив про зниження інвестицій в РФ, а 28% планують звільнити російських співробітників компаній.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі