Арбузову не вдалося переконати регіоналів ратифікувати податкову конвенцію з Кіпром

Поділитися
Арбузову не вдалося переконати регіоналів ратифікувати податкову конвенцію з Кіпром © Фото ZN.UA
Слідом за провалом затвердження звіту уряду про виконання держбюджету-2012, депутати від керівної Партії регіонів, навіть з підтримкою КПУ, не спромоглися ратифікувати урядову конвенцію з Кіпром про подвійне оподаткування.

Верховна Рада провалила ратифікацію конвенції між Україною і Кіпром про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухилення від сплати податків на доходи.

"За" відповідний законопроект №0024, поданий урядом Миколи Азарова 17 травня 2013 року, проголосувало лише 215 депутатів (при необхідних 226) із 389 зареєстрованих у залі. Зокрема, від Партії регіонів "за" проголосували 176 депутатів, 19 не голосували і 11 були відсутні на засіданні.

Зазначимо, що напередодні на засіданні погоджувальної ради переконати депутатів проголосувати документ намагався перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов.

- Україна і Кіпр ліквідували податковий рай для українських олігархів

Як відомо, згідно з положеннями угоди між СРСР і Кіпром про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна, від оподаткування звільняються будь-які доходи, які виникають на території України або Кіпру, які перераховуються з однієї країни в іншу, за винятком деяких випадків оподаткування фізичних осіб та доходів постійних представництв.

Кіпрську проблему неодноразово і безуспішно намагаються "вирішити" вже протягом багатьох років.

До цього моменту між Україною і Кіпром діяв договір, підписаний СРСР в 1982 році. У наступні роки Україна і Кіпр не могли домовитися, переговори про нові умови велися ще з 1997 року.

Новий договір вдалося підписати восени минулого року, 8 листопада 2012-го, за участю президентів України та Кіпру. Документ замінить чинний з моменту вступу в силу після ратифікації парламентами обох країн. Планувалося, що ратифікація має відбутися протягом 2013 року, і новий договір набуде чинності з 1 січня 2014 року.

Згідно з документом, замість чинних нульових ставок дивіденди українських підприємців будуть обкладатися за ставкою від 5% до 15%. Зокрема, 5% від загальної суми дивідендів сплачує фактичний власник, який володіє не менше 20% капіталу компанії або інвестував в придбання акцій чи інших прав компанії не менше 100 тисяч євро. У той же час дохід від акцій інших акціонерів оподатковується за ставкою 15%.

Крім того, замість нульових ставок почнуть діяти 10%-ний або 5%-ний податок на роялті, 2%-ний - на дохід від боргових вимог.

Доходи від відчуження нерухомості можуть оподатковуватися, відповідно до законодавства договірної сторони.

У свою чергу, прибуток від підприємницької діяльності оподатковується тільки в країні, в якій здійснюється така діяльність.

Про те, яке значення має ця для оптимізація оподаткування в Україні, свідчить хоча б те, що Кіпр стабільно є найбільшим "іноземним інвестором" у вітчизняну економіку: саме звідти номінально в Україну заходять "іноземні" гроші, які потім же і йдуть назад.

У грудні 2010 року прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що в світі існує більше 50 офшорних зон і "штучне привернення уваги до однієї країни відволікає нашу увагу від загальної проблеми офшорів".

В Європарламенті запропонували заморозити активи родини Януковича

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі