Судді, які всіляко затягують розгляд справ (у тому числі, що стосуються банківської системи) і приймають сумнівні рішення, повинні притягуватися до відповідальності за всією суворістю. Про це глава НБУ Сергій Арбузов завив в інтерв'ю ZN.UA.
«Реальним заходом щодо вдосконалення системи судочинства ми вважаємо забезпечення невідворотності притягнення суддів до відповідальності за недотримання процесуальних термінів розгляду справ, прийняття завідомо неправосудних рішень», - сказав він.
- Банки скаржаться, що покарати суддів практично не реально
У Нацбанку вважають за доцільне впровадження у господарських судах колегій з розгляду кредитних суперечок з чітко визначеною спеціалізацією і окремою процедурою (за аналогією зі справами про банкрутство), що значно прискорило б вирішення подібних суперечок.
На думку глави НБУ, корисною була б розробка чіткого механізму отримання учасниками судового процесу інформації про рух справ у судах, зокрема, в он-лайн режимі.
Арбузов також зазначив, що Нацбанк турбує ситуація в сфері виконавчого провадження, коли за підсумками примусового продажу нерухомості, конфіскованої за рішенням суду, банки втрачають до 50% від вартості застави, в результаті чого банк залишається з непогашеним кредитом, а клієнт - з непогашеним боргом . На думку глави НБУ, законодавча база в цій сфері змінюється часто, але зміни носять лише фрагментарний характер, не дають комплексного вирішення проблеми і суттєво не впливають на ситуацію.
«Що стосується зловживань у судах, то необхідно регулярне узагальнення практики розгляду кредитних справ та надання судам чітких і однозначних рекомендацій», - резюмував Арбузов. Він додав, що такі прецеденти вже є, при цьому Нацбанк бере активну участь в аналізі судової практики для її систематизації.
Глава НБУ також відзначив, що найближчим часом будуть прийняті законодавчі акти, які суттєво зміцнять права кредиторів. !zn
Читайте також:
Найбільш злісні позичальники сидять у Верховній раді, - банкір
Позичальникам стане невигідно вимагати недійсності кредитного договору
Суддя з першого разу не зміг розібратися у конфлікті «Medoff» проти «Родовід банку»
Колектори хочуть легалізувати свій бізнес і навіть готові обмежити свої можливості