Антимонопольний комітет України (АМКУ) висунув вимоги до ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» протягом 10 днів змінити виставлені виробникам теплової енергії умови договорів на поставку природного газу. Комітет назвав встановлені норми дискримінаційними і зажадав негайно припинити використовувати своє монопольне становище. Відповідна заява розміщена на сайті АМКУ.
«ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» при укладанні договорів купівлі-продажу природного газу з виробниками теплової енергії, маючи структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку оптової реалізації (поставки) природного газу і користуючись наявною ринковою владою встановило такі умови реалізації товару, які неможливо було встановити за умови існування значної конкуренції на ринку», — повідомляється на офіційному вебпорталі АМКУ.
В Антимонопольному комітеті уточнили, що підприємства теплової генерації накопичили значну заборгованість перед НАК «Нафтогаз України», яка не дозволяє їм в короткостроковій перспективі змінити постачальника газу і змушує їх працювати виключно з ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг».
«Здійснивши відповідну перевірку Комітет виявив, що... умови договору містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції та можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, з огляду на їх право вільно вибирати постачальника природного газу, в тому числі і за ціновим критерієм», — йдеться в документі.
АМКУ зобов'язав ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» привести умови договорів з підприємствами ТКЕ у відповідність з умовами Правил поставки природного газу.
АМКУ встановив, що частка ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг», яке входить до складу Групи «Нафтогаз» на ринку гуртової реалізації природного газу за підсумками 2020 року і 1-го півріччя 2021 року, становить понад 35%, що свідчить про наявність ознак монопольного (домінуючого) становища компанії на ринку.
Раніше повідомлялося, що міністр енергетики Герман Галущенко під час виступу в Раді сьогодні, 8 жовтня, закликав бюджетні організації не укладати договори на покупку газу для опалення за завищеними цінами. Оскільки це також буде стимулювати подальше зростання цін.