Антимонопольний комітет має намір закріпити нинішню ганебну практику ігнорування звернень громадськості на законодавчому рівні. Про це заявляють експерти сфери в статті для ZN.UA.
По-перше, Антимонопольний комітет пропонує включити в законопроект №2730 норму, яка дозволить йому на власний розсуд приймати рішення про прийняття до розгляду або відмову в розгляді інформації про порушення законодавства щодо захисту економічної конкуренції, отриманої від представників громадськості, незалежно від того, наскільки вона обгрунтована і які безперечні докази надані.
По-друге, Комітет хоче виключити із Закону «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» обов'язок перевіряти інформацію про незаконну державну допомогу, отриману ним з будь-яких інших джерел, в тому числі, від громадян та їх об'єднань.
По-третє, Комітет пропонує парламентаріям зменшити розмір шкоди, на компенсацію якого можуть претендувати постраждалі від дій порушників, і змінити подвійний розмір на фактично заподіяний (одинарний).
Тобто АМКУ не хоче розслідувати очевидні факти зловживань з боку монополістів, усуває споживачів з антимонопольного процесу і суттєво обмежує права на компенсацію від порушень. А спроби громадськості примусити провести розслідування закінчуються тим, що заяви/звернення залишаються без розгляду і в кращому випадку проводиться власне розслідування АМКУ, яке безконтрольно може тривати десятиліттями.
Детальніше читайте в тексті Тетяни Симоненко, фахівчині з питань антимонопольної діяльності платформи «Ліга антітраст», Олени Поканевич, фахівчині з конкуренційного права та M & A «Ліги антітраста» і Галини Верцімаха, керівниці напряму адвокатування комунікаційної платформи «Ліга антітраста» - «АМКУ - адвокат диявола ».