Китай почав антидемпінгове розслідування щодо вартості вина, імпортованого з країн Європейського союзу. Міністерство комерції Китаю оголосило про це на наступній день, після того як ЄС обклав загороджувальними ввізними митами (до 47%) сонячні батареї та їх основні елементи, вироблені в Китаї.
"Ми виступаємо категорично проти введення тарифів і заявляємо, що китайський уряд вже ініціював антидемпінгове розслідування щодо європейських виробників вин, - сказав представник міністерства комерції КНР Шень Даньян. При цьому він підкреслив, що "Китай займає обережну позицію щодо торгових розглядів. Дане розслідування буде проведено з дотриманням усіх юридичних норм".
Разом з тим офіційний представник китайського МЗС Хун Лей заявив, що уряд КНР вважає, що введення антидемпінгових тарифів ЄС на китайські сонячні батареї не вигідне жодній зі сторін і сподівається, що ЄС не буде вдаватися до методів торгового протекціонізму. "Уряд КНР і відповідні компанії виступають за вирішення питань за допомогою діалогу і консультацій і доклали чимало зусиль до цього. Однак ЄС наполягає на введенні несправедливих антидемпінгових тарифів щодо китайської продукції. Ми рішуче виступаємо проти цих заходів", - зазначив дипломат.
"Китай надає велике значення стратегічним партнерським відносинам з ЄС, що відповідає забезпеченню здорового і стабільного розвитку двосторонніх торговельних відносин, - підкреслив Хун Лей. - Ми сподіваємося, що громадськість буде діяти щиро і за допомогою діалогу і консультацій буде вирішувати з КНР існуючі питання".
У Франції негайно відреагували на антидемпінгове розслідування щодо вартості вина. Країни Євросоюзу повинні провести нараду, присвячену виробленню єдиної позиції з питання торговельних обмінів з Китаєм, заявив президент Франсуа Олланд на засіданні ради міністрів.
"Президент республіки висловив побажання висунути ініціативу на рівні Європейської комісії з тим, щоб було проведено нараду з метою виробити солідарну точку зору з боку 27 держав ЄС", - повідомила за підсумками зустрічі в Єлисейському палаці офіційний представник уряду Наджат Валло-Белькасем.
У свою чергу, міністр сільського господарства, харчової промисловості та лісового господарства Франції Стефан Ле Фоль, коментуючи рішення Китаю почати антидемпінгову і антидотаційну перевірку щодо виноробів з Євросоюзу, заявив, що європейські експортери вина не отримують жодних дотацій від Брюсселя.
"Європейська сільськогосподарська і виноробна політика на сьогоднішній день така: жодних субвенцій експортерам немає", - вказав глава аграрного відомства за підсумками засідання ради міністрів у Єлисейському палаці. При цьому Ле Фоль пояснив, що діяльність існуючої в рамках ЄС Загальної організації виноробного ринку "торкається лише поліпшення якості вин та організації торгівлі".
"Я розумію занепокоєння виноробів, оскільки це було висловлено такою великою країною, як Китай, де наша присутність дуже відчутна, - зазначив Ле Фоль. - Потрібно зберігати спокій. Між Європою і Китаєм починаються дискусії, і ми зробимо все, щоб знайти вірне рішення і зберегти баланс у наших торговельних відносинах".
Міністерство зовнішньої торгівлі Франції засудило рішення Китаю провести антидемпінгове розслідування щодо європейських виробників вин. Париж назвав недоцільними дії КНР і попередив, що має намір захищати своїх виробників. "Ми говоримо серйозно", - на умовах конфіденційності заявив представник міністерства. "Це рішення здається нам недоречним і ганебним", - підкреслив чиновник, додавши, що Париж буде тримати в курсі Європейську комісію, яка відповідає за торгову політику в Європі.
Водночас, федеральний канцлер Ангела Меркель згодна з китайським керівництвом у тому, що необхідно шукати взаємоприйнятне рішення і що "прагнення до конфронтації в області торгової політики не відповідає інтересам Європи, Німеччини або Китаю". "Тому Німеччина і надалі буде виступати за те, щоб Єврокомісія у тісному діалозі з Китаєм шукала взаємоприйнятне рішення", - додав представник уряду ФРН.
З його точки зору, найближчі місяці слід використовувати для проведення інтенсивних переговорів" з Пекіном.
Раніше об'єктами "тарифних воєн" Пекіна і Брюсселя вже ставали телекомунікаційне обладнання, хімікати і труби. !zn
Читайте також:
Євросоюз почав "війну тарифів" з Китаєм через сонячні батареї
США захищають свою економіку від експансії китайських товарів. Ціна питання - 4 млрд дол.
Українська пшениця програла аргентинській у боротьбі за поставки в Єгипет
Сонячна енергетика складе конкуренцію викопному паливу вже через 10 років