Андрій Вавриш: Радянські принципи містобудування й неправильне використання ресурсів блокують розвиток міст

Поділитися
Андрій Вавриш: Радянські принципи містобудування й неправильне використання ресурсів блокують розвиток міст
В рейтингу Світового банку за темпами урбанізації Україна знаходиться на 5 місці серед 70 країн світу.

Головні перешкоди на шляху розвитку українських міст – невміння раціонально використовувати ресурси й зарегульованість містобудівних процесів. Про це розповів український девелопер і генеральний директор компанії SAGA Development Андрій Вавриш під час VIII Міжнародного архітектурного форуму "Сила архітектури. Шлях до успішного проекту", який відбувся 10 вересня в Києві.

"Ми закладаємо в генеральні плани проекти, на реалізацію яких зараз немає грошей, в розрахунку на те, що колись ресурси з'являться. Країни, які живуть відповідно до своїх статків, створюють проекти, виходячи з доступних ресурсів. Боротися за поліпшення якості життя людей потрібно не в далекому майбутньому, а прямо зараз ", – розповів Андрій Вавриш.

Він також додав, що в рейтингу Світового банку за темпами урбанізації Україна знаходиться на 5 місці серед 70 країн світу. Це свідчить про нераціональне використання територій.

"У першу п'ятірку країн з освоєння нових територій входять Китай, США, Індія, Росія й Україна. Після нас – Індонезія й Німеччина. При цьому Німеччина за 53 години виробляє річний ВВП України. Територія Києва за 25 років зросла на 45-50%. При цьому всередині столиці безліч територій з уже існуючою інфраструктурою просто не використовуються: вони зарезервовані під проекти, які, можливо, колись будуть. Це результат радянської містобудівної традиції. Час перегорнути цю сторінку, щоб почати генерувати потенціал ", – підкреслив Андрій Вавриш.

За словами девелопера, сьогодні в світі спостерігається велика мобільність людського капіталу. Успішно конкурувати за цей капітал міста зможуть тільки за умови створення комфортних умов для життя. Тому українські міста потребують стратегії розвитку, яка дозволить вирішувати нагальні проблеми містян в максимально короткі терміни й з мінімальними ресурсами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі