Аналітики назвали умови для «другого дихання» ринку будівельних матеріалів України - дослідження KSE

Поділитися
90% будматеріалів для відбудови може вироблятися в Україні. 

Українські виробники потенційно можуть виробляти 90% будівельних матеріалів, які потрібні для відбудови країни. Тому наразі потрібно сконцентруватись на пошуку інвестицій в галузь будівельних матеріалів. Про це йдеться у висновках дослідження Київської школи економіки (KSE).

За попередніми оцінками аналітиків KSE, на будівельні матеріали для відбудови України знадобиться близько 65 млрд доларів. 

Проблеми та потенціал ринку

Зазначається, що на даний час розмір іноземних та українських інвестицій у розвиток галузі будівельних матеріалів оцінюється у блицько 730 млн доларів.  А основною проблемою галузі є значне падіння попиту на будматеріали — до 25-40% у порівнянні з довоєнним періодом. Іншими словами, інвестиції в галузь — це робота на перспективу.

Одним із головних матеріалів для відбудови є цемент. Також великий попит прогнозують на бетон, металоконструкції, цеглу, скло та теплоізоляційні матеріали. 

Найкращі інвестпроєкти 

Аналітики також назвали найбільш активні інвестпроєкти, які на даний час реалізуються в галузі:  

  • Ірландська компанія Kingspan Group розпочинає проєкт на суму понад 280 мільйонів доларів. 
  •  Українська інвестиційна компанія EFI Group планує будівництво першого в Україні заводу "Новаскло" з виробництва флоат-скла та скла зі спеціальним покриттям, з інвестиціями близько 232 мільйонів євро.
  • Українська компанія City One Development будує у Березані Київської області завод з виробництва скла з інвестиціями 100 мільйонів євро. Також планується будівництво ще одного заводу в центральній області України для виробництва скла з напиленням.  

Нагадаємо, що за даними Світового банку, вартість відбудови України оцінюється у понад 400 млрд доларів, без урахування тимчасово окупованих територій та Криму. 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі