Про це у коментарі ZN.UA сказав Мар'ян Заблоцький, аналітик «Ерсте Банку».
«Потенційно світова фінансова система стоїть на порозі кризи, не меншої, ніж 2008 року перед крахом Lehman Brothers. Але є низка ключових відмінностей, які
роблять принаймні поточну ситуацію ліпшою. Фінансові проблеми у світі вже не супроводжуються мильною бульбашкою на товарних ринках. У серпні 2008-го, ще до краху Lehman Brothers, промислове виробництво в Україні стрімко падало через трикратне падіння цін на сталь. Поки що ціни на основний український експорт залишаються відносно стабільними, а світове економічне зростання хоча й слабшає, але триває разом із зростанням економіки України. Тому сильних негативних ефектів економіка нашої країни не відчує, якщо не станеться дефолту однієї з великих світових економік», - упевнений аналітик.
За його словами, найбільше занепокоєння викликає Італія. «Країна має загальний державний борг в 1,8 трлн. євро і є третім найбільшим позичальником у світі після США та Японії. Італійський держборг має в середньому тільки шість років до погашення, щороку країні доводиться пролонгувати борги на більш як 20% свого ВВП. Оскільки облігації часто короткострокові, то відповідно до міжнародних правил вони мають бути переоцінені на балансі та відображені у звіті про фінансові результати. Майже половина боргу уряду перебуває саме в італійських банках, які й до кризи функціонували лише із символічним прибутком», - зазначив М. Заблоцький.
«Через переоцінку державних облігацій країн ЄС банки вже оголосили про значні списання, які продовжать зростати в третьому кварталі. З часу оприлюднення поганих фінансових результатів за другий квартал європейські банки вже оголосили про сумарне скорочення персоналу на більш як 100 тис. чоловік. Також деякі банки оголосили про припинення операцій в окремих країнах. Навряд чи можна буде говорити про згортання окремими банками операцій в Україні, продати український банк тепер практично неможливо. Однак цілком імовірно, що, намагаючись заощадити, європейські банки знову можуть оголосити про скорочення персоналу у своїх українських «дочках»», - вважає аналітик «Ерсте Банку».
Детальніше про можливі сценарії розвитку ситуації для світових ринків, України та її громадян читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».