АМКУ не дасть "Привату" монополізувати ринок авіаперевезень

Поділитися
Антимонопольний комітет України (АМКУ) планує вивчити нову структуру власників ТОВ "Авіаційна компанія" Роза Вітрів "для визначення законності її купівлі структурами, що пов'язані з групою " Приват" Ігоря Коломойського.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) планує вивчити нову структуру власників ТОВ "Авіаційна компанія" Роза Вітрів "для визначення законності її купівлі структурами, що пов'язані з групою " Приват" Ігоря Коломойського.

"Ми направили відповідні запити, щоб зрозуміти, хто там зараз власник ... І якщо дійсно підтвердиться оприлюднена в пресі інформація, то я не думаю, що АМКУ може дати дозвіл на поглинання " Рози вітрів ", - сказав виконуючий обов'язки голови відомства Юрій Кравченко журналістам у середу.

Нагадаємо, на цьому тижні в ЗМІ з'явилася інформація про купівлю "Рози Вітрів" групою "Приват", що вже володіє контрольними частками в авіакомпаніях "АероСвіт-Українські авіалінії", "Донбасаеро" і "Дніпроавіа".

За  даними, наразі власниками "Рози вітрів" є київські ТОВ "Діскора" і ТОВ "Райдел" (по 24,99% кожна), пов'язані з низкою активів групи "Приват", кіпрські Bicardo Investments Ltd і Castakurt Enterprises Ltd ( 24,99% і 15,01% відповідно), а також дніпропетровське ТОВ "Фесту" (10%).

Тому подібний розподіл дозволив новим власникам не звертатися за дозволом до АМКУ, оскільки кожна окрема частка не перевищує 25%.

За словами Ю. Кравченка, якщо така інформація підтвердиться, то комітет буде вивчати питання можливого спільного контролю авіакомпанії новими власниками її часток.

Як повідомлялося, в травні поточного року авіакомпанії Windrose і "Дніпроавіа" домовилися про обмін повітряними суднами.

Раніше перевізники "АероСвіт", "Донбасаеро" і "Дніпроавіа" звернулися в АМКУ із заявкою про приєднання останньої до альянсу "Українська авіаційна група", до якого входять "АероСвіт" і "Донбасаеро", проте до цих пір не отримали відповіді. На даний час перевізники спільно експлуатують ряд повітряних ліній у рамках комерційних домовленостей.

"Ми на сьогодні не прийняли рішення щодо дозволу на створення стратегічного альянсу компаніям, які з цією групою (" Приват "- ІФ) асоціюються, розуміючи, що це призведе до надмірної концентрації ринку", - прокоментував хід розгляду питання Ю. Кравченко.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі