Антимонопольний комітет України оштрафував дотичні до народного депутата та столичного забудовника Максима Микитася компанії "Північно-український будівельний альянс" і "Спецбуд-плюс" – за антиконкурентні узгоджені дії під час тендерів на будівництво лікарні Амосова та гімназії у Києві на загальну суму майже 150 мільйонів гривень із забороною брати участь у тендерах строком на три роки.
Обидва підприємства входять до корпорації "Укрбуд", бенефіціаром якої власне і є народний депутат Максим Микитась. При цьому саме "Північно-український будівельний альянс" займається реконструкцією транспортної розв'язки на Шулявці.
У свою чергу компанія "Північно-український будівельний альянс" заявила, що 71,45 мільйона гривень штрафу їй не під силу і вона може збанкротувати та припинити свою діяльність, у тому числі щодо реконструкції Шулявського шляхопроводу у Києві.
"ТОВ" Північно-український будівельний альянс заявляє, що не згоден з таким рішенням АМКУ і вважає його неправомірним, а також ще раз підкреслює, що підприємство не вступало у змову з одним учасником одного з тендерів, в яких брало участь. По кожному з пунктів , які Київське обласне територіальне відділення АМКУ представило в якості доказів, неодноразово були надані аргументовані пояснення, які, на жаль, були повністю проігноровані колегією ", - заявили в компанії та додали, що обидва тендера були проведені майже рік тому і таке зволікання з висновками є ознакою "задуму знищення підприємства".
Водночас як зазначає "Радіо свобода", в АМКУ також підозрюють змову між двома вищезгаданими компаніями у тому числі і під час проведення тендеру на ремонт Шулявського мосту.
"Там докази схожі, але є ще докази, які нам надали правоохоронні органи. По Шулявському мосту надіслані подання з попередніми висновками, це є проекти рішень, одна компанія вже їх отримала, іншій компанії або сьогодні вручили або вона отримає на днях. Із цього моменту в них буде 10 днів на надання заперечень, після чого ми їх вивчимо і призначимо колегію для розгляду цього питання. Я планую, що це буде кінець травня – початок червня", - заявив голова Київського територіального відділення Антимонопольного комітету Олексій Хмельницький.
Раніше програма "Схеми" повідомляла, що до фінального аукціону на ремонт Шулявського мосту допустили дві фірми, які мають фінансові зв'язки з одним народним депутатом – Максимом Микитасем, а під час аукціону фірма із меншою ставкою через невідомі причини віддала свій перший крок. Це може свідчити про те, що компанії пов'язані між собою, а тендер був формальним, йдеться в розслідуванні.
Ймовірну змову на тендері щодо Шулявської розв'язки Антимонопольний комітет розпочав розслідувати ще в серпні 2018 року, після виходу розслідування.