Антимонопольний комітет України (АМКУ) наклав на ПРАТ "Завод "Кузня на Рибальському" (Київ) штраф у розмірі 136 тис. грн за подання до 2018 року недостовірної інформації про зв'язки з сімома компаніями. Про це йдеться в оприлюдненому рішенні АМКУ від 20 травня.
Наголошується, що недостовірна інформація була подана під час отримання дозволу на концентрацію Сергієм Тігіпка опосередковано через "Евинз Лімітед" акцій "Заводу "Кузня на Рибальському" у 2018 році.
Відомство 18 жовтня 2018 року надало дозвіл на концентрацію, грунтуючись на інформації про відносини контролю тільки з ТОВ "Буд-Реновація" і ТОВ "Ленд Девелопмент ЛТД Плюс".
У той же час 28 грудня 2018 року до комітету надійшла заява-клопотання від уповноваженого представника ПРАТ "Завод "Кузня на Рибальському", в якій зазначалося: суднозавод також пов'язаний відносинами контролю з низкою дочірніх підприємств – "Будинок Культури", "Медико-санітарна частина", "ЛК – Металургія", ДП громадського харчування "Парус", "Житлово-експлуатаційна контора-ЛК", "Внешэкономсервис" і ТОВ "Киевгейст Інвестмент" (всі - Київ).
Так, "Будинок Культури" та "Медико-санітарна частина" також надають в оренду власне нерухоме майно, а саме офісні, промислові та складські приміщення в межах Києва.
Як зазначає АМКУ, сукупна частка учасників концентрації за підсумками 2016-2018 на ринку оренди промислової нерухомості в межах Києва не перевищує 5%, тому надання недостовірної інформації не вплинуло на прийняте комітетом рішення про надання дозволу на концентрацію.
Нагадаємо, 26 вересня стало відомо, що фонд "Прайм Ессетс Кепітал", який управляє активами Петра Порошенка, знайшов покупця для "Заводу. Кузня на Рибальському". Також повідомлялося, що перед продажем заводу "Кузня на Рибальському" понад 60 000 м. кв. нерухомості передали компанії "Строй-Реновація". Остання була заснована три місяці тому самої ПАТ "Кузня на Рибальському", а її кінцевими бенефіціарами є Петро Порошенко та Ігор Кононенко.
Колишня "Ленінська кузня" раніше спеціалізувалася на будівництві буксирних пароплавів, морських риболовецьких траулерів, корпусів транспортних суден, а також кораблів для ВМС. За даними компанії, в 2016 році чистий прибуток "Ленкузні" за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) склав 8,5 млн грн, тоді як 2015 рік компанія завершила з чистим збитком в 5,54 млн грн.