Ціни на нафту еталонних марок Brent і WTI в ході торгів у вівторок, 13 січня, досягли паритету, після чого спред між ними знову почав збільшуватися, але на цей раз в користь WTI, чого не спостерігалося з липня 2013 року.
О 18:05 по Києву лютневий контракт на Brent подешевшав на 3,3%, до 45,88 долара за барель, а аналогічний ф'ючерс на WTI опустився на 0,9%, до 45,65 долара за барель.
Рік тому, 13 січня 2014 року, нафта в Лондоні коштувала на 15,45 доларів більше, ніж у Нью-Йорку.
"Є дві основні причини швидкого звуження спреду Brent-WTI: перша - проблеми Греції та Європи в цілому, друга - підвищення ймовірності того, що США збільшать потік нафти на експорт", - заявив директор Energy Analytics Group Томас Финлон.
Тим часом попит на хеджування від падіння цін нижче 40 доларів за барель в наступному місяці досяг рекорду, а ціна опціону "пут" на березень підскочила з 1 цента в листопаді до 79 центів за барель 13 січня. При цьому BNP Paribas рекомендує інвесторам купувати для захисту опціони з поставкою в березні або квітні.
"Ціни продовжують вільне падіння, і тепер мало що може їх зупинити, - вважає головний аналітик лондонської Energy Aspects Амріта Сен. - ОПЕК залишається єдиним фактором, здатним стабілізувати ринки в короткостроковій перспективі. Однак відсутність дій з її боку ринок шукає інші істотні приводи".