Агроекспорт з України істотно виріс, незважаючи курс валют

Поділитися
Агроекспорт з України істотно виріс, незважаючи курс валют   © Getty Images
Експорт продовольчих товарів залишається вагомим джерелом доларів для України. 

У липні 2024 року в Україні відбувся значний стрибок аграрного експорту, який є основним джерелом валютних надходжень в Україну. Експерти кажуть, що це результат нового врожаю, пише 24tv.ua. 

На початку місяця курс долара сильно підскочив (до 42 гривні за долар), але експорт вріс майже на 0,8 мільярда доларів порівняно з минулим роком, зокрема агроекспорт на 0,5 мільярда доларів.

При цьому місяць до місяця експорт зріс на 353 мільйони доларів з яких 200 мільйонів доларів дав експорт агро-продукції. Зернові культури дали приріст на 278 мільйонів доларів у порівнянні з попереднім роком, а олійні культури 140 мільйонів доларів у порівнянні з липнем 2023 року. Якщо порівнювати з червнем 2024 року, то експортна виручка від зернових знизилась лише на 32 мільйони доларів, тоді як олійні дали приріст на 168 мільйонів доларів.

Торговий дефіцит залишився майже незмінним у порівнянні з попереднім роком та попереднім місяцем. У липні торговий дефіцит склав 2,89 мільярда доларів, рік тому 2,84 мільярда доларів, а у червні 2024 року 2,88 мільярда доларів.

Повідомлялось, що польські аграрії можуть знову повернутися до протестів на кордоні з Україною вже після закінчення польових робіт. Вони впевнені, потік дешевої агропродукції з України руйнує, зокрема ринок ягід.

 


 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі