Аграрії з прифронтових і тимчасово окупованих територій отримали відстрочку по кредитах

Поділитися
Крім того, збільшено ліміт на кредити для виробників тваринницької галузі.

Уряд ухвалив рішення щодо пролонгації державних портфельних гарантій для кредитування фермерських господарств, які втратили потенційне заставне майно через воєнні дії. Відповідну постанову № 477,  підготовлену Міністерством аграрної політики та продовольства України, Кабінет Міністрів прийняв на черговому засіданні.

Згідно з документом, фермерські господарства, які до 2022 року отримали кредити і які розташовані на тимчасово окупованих територіях або тих, де ведуться активні бойові дії,  можуть відстрочити їх повернення до 31 грудня 2025 року.

Заявки від фермерів для продовження кредитування прийматимуть через Державний аграрний реєстр.

Про початок подання заявок на отримання підтримки буде повідомлено додатково на сайті Мінагрополітики.

Крім того, Уряд  майже вдвічі збільшив ліміт на кредити для виробників тваринницької галузі.

Постанова Уряду № 473 підвищує кредитний ліміт за програмою «Доступні кредити 5-7-9» для аграріїв, які займаються тваринництвом, з 90 млн грн до 150 млн грн.

Фінансова підтримка надається підприємствам, що не здійснюють виробництво в зоні активних бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях.

Агрокредитування українських підприємців у напрямку сільського господарства досягло показника 24 млрд грн з початку 2024 року. 36,5% агрокредитування – це кредити за програмою «Доступні кредити 5-7-9».

Україна за 2022 воєнний рік експортувала майже 100 млн тонн сільськогосподарської продукції. Лідерами є кукурудза, соняшник, ріпак. За даними Міністерства економіки України, це принесло до державного бюджету понад 44 млрд дол. доходів. Малі і середні агропідприємства України другий рік зіштовхуються з чималими викликами війни, але в надскладних умовах самі готові кидати виклики.

Журналістка з Одеси Ольга Циктор поспілкувалася з аграріями з Одеської області та представниками Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) аби дізнатись, чим живуть зараз фермерські підприємства, які проблеми вирішують, як співіснують усередині громад і чи сприяє їх розвитку держава, яка у розпал війни почала наступний етап земельної реформи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі