Аграрії обурені квотами на імпорт добрив

Поділитися
Аграрії обурені квотами на імпорт добрив © Коммерсантъ
Частка імпортних добрив коливається від 15% до 50%.

Мінекономіки планує ввести 30% квоти на імпорт азотних добрив. Інші обсяги повинні забезпечити заводи Ostchem Дмитра Фірташа, "Дніпроазот" Ігоря Коломойського і державний Одеський припортовий. Аграрії б'ють на сполох, побоюючись підвищення цін з боку вітчизняних виробників на тлі підвищення попиту. Про це йдеться в матеріалі DW.

Наголошується, що заступник міністра економіки Тарас Качка називає квоти способом збереження робочих місць у хімічній галузі.

У прес-служба Group DF Фірташа підкреслили, що на хімічних підприємствах холдингу працюють близько 15 тисяч осіб. А всього у хімічній та супутніх галузях - близько ста тисяч.

"Ми вважаємо, що квоти на імпорт азотних добрив повинні бути введені в розмірі, який буде забезпечувати завантаження вітчизняних потужностей мінімум на 80 відсотків", - повідомили в прес-службі холдингу.

В холдингу Фірташа вважають квоти "здоровим протекціонізмом" і вказують на те, що ЄС також захищає своїх виробників хімії, зокрема, обмежує ввезення одного з видів азотних добрив - аміачної селітри.

У той же час, аграрії обурюються, що завантаження хімічних підприємств відбуватиметься фактично за їх рахунок. Всі ключові аграрні асоціації України розкритикували такий крок, у ряді регіонів пройшли протести фермерів, після чого Мінекономіки відклав введення квот на місяць.

За розрахунками економіста з Київської школи економіки Олега Нів'євський, мінеральні добрива в собівартості продукції фермерів досягають 20%, що в середньому на 7 процентних пунктів більше, ніж у великих агровиробників.

Імпортні азотні добрива в минулому році подешевшали за зміцнення курсу гривні. Ціни в Україні за активного імпорту з ЄС і Білорусі впали незважаючи на те, що влітку 2019 Україна ввела ембарго на імпорт добрив з Росії, традиційно дешевих через низьку вартості газу.

Протягом року, за даними аналітиків ринку, частка імпорту коливалася від 15 до 50%.

Раніше повідомлялося, що в хімічній галузі України очікуються масштабні скорочення працівників, якщо ситуація з імпортом мінеральних добрив в Україну не зміниться.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі