Гордість багатьох сьогоднішніх можновладців успіхами 2017-го об'єктивна, але не виправдана. Але об'єктивність ситуації така, що нав'язати електорату свій старий підхід і обмежити його мислення примітивним порівнянням з минулим вже неможливо. Соціальні мережі та Інтернет назавжди змінили суспільство. Продукування інформації в обмеженому пулі її "виробників" більше неможливо. Або частина діючих українських політиків спробують вписатися у ці нові реалії, або вони повинні будуть піти назавжди.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олег Устенко. На думку автора, останній результат здається більш ймовірним. І це не питання про їхній вік - частина вікових політиків в Україні показали набагато більш високий рівень модернізму в порівнянні з фізично молодою групою.
Експерт вважає, що прогнозоване зростання в 3% в 2018 р. є більш ніж низьким. Враховуючи відкритість економічних систем - а вони будуть рухатися в середньому саме з такою ж швидкістю, - відносне зростання України дорівнюватиме нулю.
"В'єтнам починаючи з 2010-го жоден рік не зростав повільніше, ніж на 4%. А колись найбідніша Камбоджа - не менше 6%. І Туреччина, яка давно вже живе набагато краще, ніж Україна, теж зростає в середньому близько 6%. А в цей же час Монголія досягала зростання в 10% і вище. Перераховувати можна і далі, - констатує факти Устенко. - Ми продовжуємо залишатися успішними і щасливими тільки в уяві наших містечкових політиків. Але ця ілюзія швидко зникне. Кожні сім років при зростанні в 10% економіка подвоюється. Тому, не забезпечивши собі випереджаючого зростання, ми ризикуємо залишитися далеко в хвості, і зовсім скоро приховувати це буде неможливо".
Детальніше про виклики перед українською економікою читайте в статті Олега Устенка "2018 рік: політекономічні нотатки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".