Будівництво нової гілки київського метро могло втратити 530 млн грн бюджетних грошей через корупційну схему, про розкриття якої 23 грудня повідомила Національна поліція.
Встановлено, що у 2018 році Київський метрополітен та підрядник уклали договір на 5,9 млрд грн, який профінансували на 4 млрд грн. Однак заплановані роботи були виконані тільки на 60%, зазначені у договорі строки порушені, а стан будівництва і досі не змінився. У жовтні 2022 року на рахунки підконтрольних підприємств як попередня оплата за будівельні роботи перераховано ще 530 млн грн, незважаючи на те, що дані підприємства не мали відповідних кваліфікованих працівників і власної спецтехніки, тож правоохоронці досліджують факт можливого заволодіння та легалізації цих коштів організаторами оборудки.
22 грудня поліцейські провели майже 30 обшуків за адресами фігурантів. Вилучили фінансово-господарську документацію та електронні носії інформації.
Для попередження інших сумнівних операцій із бюджетними коштами Держфінмоніторинг заблокував 160 млн грн, які були на рахунках задіяних у протиправній схемі підприємств.
Досудове розслідування триває у кримінальному провадженні за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.
У листопаді минулого року повідомлялося, що підрядник будівництва метро на Виноградар поклав на депозит 1.5 млрд грн бюджетних грошей та отримував за них відсотки.