22 квітня, одразу після виборів, Шостий апеляційний адміністративний суд продовжить розгляд позову Triantal Investments до НБУ про визнання протиправним і скасування розпорядження НБУ про проведення перевірки в Приватбанку в 2016 р. Triantal Investments - кіпрська компанія, яка підконтрольна Коломойському і свого часу володіла 16,8% акцій Приватбанку. У березні 2018-го вона вже виграла цю справу в Окружному адміністративному.
Про це в своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. Вона зауважує, що ніхто навіть не здригнувся. Зараз розгляд на етапі апеляції. Якщо НБУ все ж таки програє, колишні власники одержать досить вагомі підстави для подальшого оскарження націоналізації, адже саме результати цієї перевірки лягли в основу прийняття рішення про передачу банку державі. А НБУ й банк втратять додаткові підстави для притягнення до відповідальності колишніх власників і менеджменту банку за доведення його до неплатоспроможності.
"А 7 травня в Господарському суді буде слухання за позовом Коломойського й Triantal Investments про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 р. між Мінфіном і колишніми акціонерами. Не далі як 9 квітня суд задовольнив клопотання позивачів про розширення переліку їхніх вимог, доповнивши справу пунктом про повернення їм акцій Приватбанку. До націоналізації пакет акцій Приватбанку, що належав Коломойському, становив 41,6%, а Triantal Investments - 16,5, у сумі - 58%. Якщо їх повернуть, вважай, що банк у Коломойського в кишені, - зазначає оглядач. - Ми сумніваємося, що він йому потрібен, але контроль над банком, який є позивачем у Лондонському суді, - непогане придбання. І для того, щоб злити лондонську справу, багато не треба, достатньо просто провести через правління банку рішення про розірвання договору з Hogan Lovells, що знають Коломойського як облупленого й уміють вести справи такого роду, і передати його юристам Приватбанку, які другий рік світу білого не бачать через позови від колишнього власника, а деякі досі мають до нього ніжні почуття. І поки всі відволіклися на процеси націоналізації, важливо стежити за вмілими руками фокусника, який спритно намагається уникнути відповідальності".
Детальніше про комбінацію з повернення Приватбанку читайте в статті Юлії Самаєвої "Всі у сад! Каву пити..." в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".