У межах ініціативи «Сталевий Фронт Ріната Ахметова» група Метінвест в координації з Медичними силами «Схід» збудувала та обладнала перший у країні підземний стабілізаційний пункт для порятунку життів захисників на передовій. Сталевий шпиталь забезпечує реанімацію, лікування та утримання пацієнтів до їхньої виписки або евакуації до іншого стаціонарного медичного закладу і все це поблизу лінії фронту в безпечних для медиків і пацієнтів умовах, розповіли в компанії.
Шпиталь збудували на основі сталевих бункерів-«криївок», які розробив Метінвест, які модернізували відповідно до потреб медиків. Такий госпіталь укомплектований як польовий шпиталь другого ешелону (Role/Echelon 2) згідно зі стандартами НАТО. В спорудження одного такого Метінвест інвестував 20 млн гривень.
Як зазначив операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко, підземний шпиталь став найамбітнішим і найскладнішим проєктом компанії під час повномастабної війни.
«У питанні порятунку життів українських захисників важлива кожна хвилина. Тому ми доклали максимум зусиль, аби не згаяти цей дорогоцінний час, і щоб наші лікарі мали усе потрібне для вчасного й ефективного надання допомоги», — сказав він.
Медзаклад укомплектований кисневими концентраторами, апаратом ШВЛ, кардіомоніторами, дефібриляторами, операційним устаткуванням та освітленням, стерилізаторами, системами обігріву пацієнта, медичними меблями тощо на загальну суму понад 7 млн грн. Він дозволить надавати медичну допомогу понад 100 пацієнтам щодоби.
Госпіталь спроєктовано на базі шести сталевих бункерів збільшеного розміру, та обладнано системами вентиляції, водопостачання, водовідведення та енергозабезпечення. Додатково його обладнали системами РЕБ високої потужності та альтернативними джерелами живлення.
Зазначимо, що з 2022 року Метінвест спрямував на допомогу Україні та її громадянам 7,5 млрд грн, з яких 4 млрд грн – на потреби армії в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Окрім бункерів-«криївок» компанія виробляє протимінні трали, захисні екрани для протидії FPV-дронам, «ловці ланцетів», пластини для амуніції та броню для захисту фронтових автівок.