2-3 тис. професій зникнуть найближчим часом

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
2-3 тис. професій зникнуть найближчим часом © youtube.com
Разом з тим вже незабаром на ринку праці будуть потрібні інженери з відновлення навколишнього середовища, сіті-фермери, нанолікарі та дизайнери віртуальної реальності.

Український класифікатор професій містить близько 8 тис. найменувань, з яких 4 тис. вже не існують. За окремими прогнозами, ще 2-3 тис. професій зникнуть найближчим часом. У групі ризику - продавці, оператори call-центрів, пілоти літаків і водії, листоноші, бухгалтери, екскурсоводи, касири, перекладачі тощо.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Новак. Разом з тим вже незабаром на ринку праці будуть потрібні інженери з відновлення навколишнього середовища, сіті-фермери, нанолікарі та дизайнери віртуальної реальності, вважає автор.

"Такі зміни призводять до трансформації моделі "життєвого циклу" людини і її поведінки на ринку праці. Лінійний тренд "навчання-робота-вихід на пенсію" змінюється, періоди навчання та роботи все частіше чергуються, іноді навіть в межах однієї доби", - зазначає Новак.

"Штучний інтелект, віртуальна реальність, великі дані і цифрова економіка надзвичайно швидко трансформують сферу зайнятості та її характер у сучасному світі. Інтернет поки насичений людьми, але зовсім скоро з'явиться принципово інша модель мислення, засобів і способів комунікації. Роботів вже зараз багато в месенджерах і call-центрах. Людей і процеси, безпосередньо не пов'язані з фізичною працею, в традиційному бізнесі почали замінювати автоматизовані системи на основі технологій цифрової економіки - розподіленого реєстру, або децентралізованих блокчейн-систем, і смарт-контрактів. Отже, людині доведеться вчитися працювати і співіснувати з штучним інтелектом, який діє за певним алгоритмом. Все це створює передумови для формування так званого класу непотрібних людей, які з певних причин не можуть (або не хочуть) оволодівати новими, актуальними для сучасного суспільства професіями. У групі ризику - літні люди, які втратили гідну роботу і не готові погодитися на щось менше, або молодь, яка оцінює себе вище, ніж їй може запропонувати ринок. За деякими оцінками, вже сьогодні в США налічується близько 10-12% таких людей, в Ізраїлі - 8-9, а з часом їх частка, ймовірно, може збільшитися до 35-40%", - йдеться в статті.

Детальніше про проблеми зайнятості читайте в матеріалі Ірини Новак "Стратегія зайнятості для України: якими повинні бути орієнтири?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі