Законопроєкт про рієлторську діяльність містить корупційні ризики - НАПК

Поділитися
Законопроєкт про рієлторську діяльність містить корупційні ризики - НАПК © Василь Садохін
Експерти НАЗК назвали п'ять корупційних ризиків проєкту закону.

Антикорупційну експертизу проєкту Закону України №3618 «Про рієлторську діяльність в Україні» провело Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПК). Законопроєкт містить ряд корупціогенних чинників, що можуть негативно вплинути на український бізнес. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Відповідно до висновку антикорупційної експертизи, проєкт закону містить такі корупціогенні чинники: 

  • Положення про обов’язковість отримання рієлторських послуг порушує гарантоване Конституцією України та цивільним законодавством право власника щодо вільного володіння, користування та розпорядження своїм майном на власний розсуд.
  • Наділення Національної федерації фахівців у сфері рієлторської діяльності функціями контролю за дотриманням засад ведення рієлторської діяльності та дотриманням законодавства про рекламу може призвести до виникнення корупційних схем.
  • Надання Національній федерації як громадській організації можливості бути власником, адміністратором та держателем Єдиної інформаційної бази даних у сфері рієлторської діяльності є незаконним та може призвести до корупційних правопорушень в частині адміністрування та розпорядження даними бази.
  • Вимога отримання надмірної кількості дозвільних документів може зашкодити розвитку бізнесу та призвести до значних втрат та ризиків.
  • Невичерпний перелік обов’язків рієлторів створює загрозу ухвалення суб’єктивних рішень та розширює дискреційні повноваження органів рієлторського самоврядування.

Висновок експертизи проєкту закону із рекомендаціями НАПК надасть профільному Комітету Верховної Ради.

Сообщалось, что за перші три місяці 2020 року у корупціонерів конфіскували трохи більше 14 тисяч гривень. У той же час сума від реалізації майна, вилученого у справах, не пов'язаних з хабарництвом, перевищила 6,5 мільйонів гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі