"Гроші не головне": що робить працівників в Україні щасливими

Інфографіка
Поділитися
© freepik/freepik
Українці не вважають гроші найважливішим у житті. 

В Україні з початку повномасштабної російського вторгнення втричі зріс рівень працевлаштованості. Звісно, порівнюючи з шоковим періодом під час кінця лютого 2022 року. Про це свідчать результати дослідження суспільно-політичних настроїв українців, проведеного Gradus Research наприкінці 2023 року.

Також дослідники порівняли ключові тенденції та відмінності стану офісних працівників восьми європейських краї, зокрема: в Німеччині, Франції, Італії, Великобританії, Іспанії, Нідерландах, Польщі, Україна.

Де найщасливіші працівники

Найвищий показник серед опитаних країн у Нідерландів — 7,5 пунктів з 10 можливих. Далі з індексом щастя в 7,4 бали з 10 — Великобританія. Німеччина і Франція, у свою чергу, зазначають про однаковий рівень — 7,3, а Польща та Італія оцінюють його на 6.9 та 6.8 пунктів, відповідно.

Цей показник показує рівень задоволеності життям громадян. Тобто у вказаних державах є все, що люди цінують у житті: здоров’я, безпека, кар'єрні можливості тощо.

Натомість українські громадяни змушені працювати в складних умовах. Безперечно, російська агресія накладає на них нові складнощі. Таким чином, індекс щастя українців перебуває на позначці 5.6 пунктів.

Що робить українців щасливими

Найбільше офісних працівників в Україні (71%) робить щасливими власне здоров’я і здоров’я близьких.

Безпеки та мирне життя також в топі серед українських респондентів (67%). У нашій країні частка тих, хто обрав цей фактор, значно вища, ніж в інших європейських країнах, особливо в порівнянні з Італією (28%) та Нідерландами (27%), де різниця становить майже два з половиною рази. Найближче до України важливість фактору безпеки декларують поляки (48%). Це, звісно, пов’язано з культурною подібністю та географічною близькістю до України.

50% опитаних офісних працівників з України зазначили, що фінансова забезпеченість є для них найвагомішою. Тож це є третьою за значимістю умовою для щасливого життя. Для Італії (53%) та Німеччини (50%) цей фактор займає перше місце, хоча є майже ідентичним відповідному відсотку в нашій країні.

19% українських респондентів зазначили справедливість у суспільстві. Серед опитаних держав за цим показником Україну випереджає лише Німеччина (25%). Цікавим є й те, що серед усіх опитаних країн саме для українських жінок наявність власної родини є одним із факторів щастя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі