Депутати ВР погодили правки до законопроєкту №8401 про повернення довоєнного податкового режиму. Про це повідомив голова податкового комітету Данило Гетманцев.
Так, спеціальну спрощену систему оподаткування зі ставкою єдиного податку 2% скасують з 1 серпня.
За його словами, спірним питанням було відновлення перевірок бізнесу та визначення критерів "які упереджують сумлінний бізнес від проведення перевірок". Тобто перевірки не повинні торкатися "білого бізнесу", а критеріями для їх проведення стали (за підсумками 2021 року):
- рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50% та більше за середньогалузевий;
- рівень сплати ПДВ нижчий на 50% та більше за середньогалузевий;
- дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у два рази;
- заробітна плата менша середньої по регіону у відповідній галузі;
- загальна сума витрат підприємницької діяльності 75% або більше загальнорічного оподатковуваного доходу, за умови, що сума задекларованого доходу становить 10 і більше млн гривень.
Для прифронтових територій мораторій на перевірки буде збережено.
Як повідомив заступки голови податкового комітету Ярослав Железняк, для платників податків погоджені чіткі перехідні правила для переходу зі сплати 2% ЄП на сплату інших податків.
Також передбачено, що штрафи та пеня не будуть застосовуватися за несвоєчасне погашення податкового боргу у випадку, коли борг був самостійно погашений протягом 30 днів з дати отримання податкового повідомлення-рішення;
Передбачено чітку норму щодо неможливості штрафувати за РРО "заднім числом" - з 01.01.2022 до 01.08.2023 р. Також передбачено подальше звільнення від фінансової відповідальності за порушення у сфері РРО (крім торгівлі підакцизними податками), якщо вони були вчинені на територіях, включених до Переліку Наказу Мінреінтеграції.
Для ФОП 2 та 3 груп - встановлення штрафів на рівні 25% і 50% з 1 серпня 2023 до 1 серпня 2025.
Повідомлялось, що Державна податкова служба останнім часом наполегливо обдзвонює платників податків з проханням швидше визначитися із системою оподаткування. Це пов'язано із поверненням довоєнних податком.