Гетманцев розповів про ризики для фінансової системи України через зростання зовнішнішнього боргу

Поділитися
 Гетманцев розповів про ризики для фінансової системи України через зростання зовнішнішнього боргу © Василь Артюшенко, ZN.UA
Він вважає, що ситуація є контрольованою.

Ризики для фінансової системи, що пов’язані із зростанням валового зовнішнім боргом (ВВБ), збільшились. Однак вони залишаються контрольованими, про що свідчить співвідношення показників зовнішнього боргу до ВВП і міжнародних резервів. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

  •  Вн зазначив, що відношення боргу до ВВП значно менше, ніж у розпал фінансової кризи 2015-2016 рр.

«На кінець 2023 року НБУ оцінював відношення валового зовнішнього боргу до ВВП на рівні 90,7% ВВП. Це значно менше ніж у 2015-2016 рр., коли відповідний показник дорівнював 120-130% ВВП», - пояснив Гетманцев.

  • За його словами, короткостроковий борг повністю покривається міжнародними резервами.

Так, на кінець 2023 року короткостроковий валовий зовнішній борг із погашенням у наступні 12 місяців складав 40,7 млрд. Майже на 100% такий борг покривався за рахунок міжнародних резервів, що вказує на їх достатність.

  • Ризики рефінансування боргу мінімізовано. Основний приріст припадає на зовнішній державний борг, значна частина з якого (Паризький клуб і офіційні кредитори G7) вже реструкутуризована до 2027 року. Тоді як ще частина (єврооблігації, ВВП-варанти) наразі реструктуризована до серпня 2024 року.

«Із великою ймовірністю уряд досягне згоди щодо нової відстрочки платежів за таким боргом у рамках програми з МВФ», - додав він.  

  • Також він зазначив, що продовжує діяти більша частина валютних обмежень щодо транскордонних переказів, в т.ч. щодо обслуговування зовнішніх боргів приватного сектору.

Повідомлялось, що інфляційний тренд в березні буде в межах поточного показника, вважає заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі