Для Німеччини та Польщі не існує ризиків від сплеску мігрантів з України – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
 Для Німеччини та Польщі не існує ризиків від сплеску мігрантів з України – експерт
У розвинутих країнах готові до сплесків мігрантів.  

Сьогодні здебільшого українських біженців приймають країни, які вже багато років мали програми із залучення трудових ресурсів. Й для таких країн такий наплив людей не несе ризиків. Про це у інтервью Юлії Самаєвій, редакторці відділу економіки ZN.UA, розповів Андрій Гайдуцький, один із найавторитетніших експертів у сфері міграційної політики – «Як повернути людей в Україну».

За його словами, для приймаючих країн, зокрема для Німеччини і Польщі – це не ризиковано. Завдяки тому, що вони мають значний досвід масштабного притоку мігрантів протягом короткого періоду часу, їх економіки вже «вміють» швидко приймати і абсорбувати іноземців.

Експерт вважає, що тут головне – готовність відповідних служб (прикордонної, міграційної, соціальної) зробити швидку і, як кажуть маркетологи, клієнтоорієнтовану алокацію мігрантів. А далі населення і бізнес «розподілять» всіх мігрантів між собою.

«Це як раз той випадок, коли «непомітна рука» ринку все зробить через центри зайнятості, корпоративні рекрутингові канали, або просто через знайомих. Адже дефіцит робочої сили наростає з кожним роком. За даними міністра економіки Німеччини Роберта Хабека, тільки в 2022 році потреба країни в робочих складає 300 тис., а до 2030 року – 5 млн чол. (наростаючим підсумком). В Польщі аналогічна ситуація – за даними PwC до 2025 року додаткова потреба в робочій силі складе 1,5 млн чол. Звичайно, уряди різних країн конкурують за мігрантів. Для Польщі конкурентом номер один за українських мігрантів є Німеччина, тому польська влада продовжує лібералізацію умов працевлаштування українців. В Польщі з січня 2022 року для отримання посвідки на постійне проживання вже не потрібно документи, які підтверджують наявність місця проживання та джерела доходу», - зазначив він.

Натомість достатньо буде документа, який підтверджує, що іноземець отримує дохід не нижче мінімальної зарплатні (близько 660 євро/міс). Також іноземці вже можуть працювати у Польщі без дозволу на роботу, а лише на підставі заяви роботодавця про намір доручити виконання робіт чи послуг іноземцю. Польща навіть лібералізувала умови працевлаштування іноземців на стратегічних підприємства країни.

З актуальними даними можна ознайомитися за посиланням.

Інші матеріали Юлії Самаєвої можна прочитати тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі