Держбанки допомагають збагачуватись власнику «Гуллівера»: замість продажу проблемні кредити вчергове реструктурували

Поділитися
У 2020 році відбулася чергова процедура фінансової реструктуризації боргів «Три О». 

Державні банки знову реструктурували багатомільйонні кредити управителю ТЦ «Гуллівер». Привілейованим бізнесменам дозволили повертати гроші аж до 2044 року під мізерні відсотки у 4%, а сама сума кредитів зросла у півтора рази – до $675 млн. Про це пишуть «Наші гроші».

Нагадаємо, що у 2006 році «Ощадбанк» і «Укрексімбанк» видали кредит ТОВ «Три О». 

Видання пише, що у 2020 році було оголошено про «чергову процедуру фінансової реструктуризації» боргів «Три О», яка стала найбільшою реструктуризацією для Ощадбанку у минулому році.

Деталі реструктуризації стали відомі з держреєстру речових прав.

«Після останньої реструктуризації 2020 року розмір основного зобов’язання «Три О» перед держбанками становить вже $674,99 млн ($537,21 млн Ощадбанку і $137,78 млн Укрексімбанку), а строк виплати збільшено до січня 2044 року. При цьому відомо, що за користування кредитними коштами фірма має сплачувати 3,65% та 4,15% річних у валюті», - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що умови для власників «Три О» вчергове пом’якшені, борг можна віддавати дуже довго. Фактично держава, яка видала кредити «Три О» під заставу майна, ринкова вартість якого заледве складала половину виданих коштів, спонсорує спосіб життя власників «Гуллівера».

Видання «Коммерсантъ» писало, що власником ТОВ «Три О» став Віктор Поліщук. За даними видання, він викупив частки у Вагіфа Алієва, Сергія Веселова і Олексія Кучеренка. Хоча інші джерела заявили, що угода була фіктивною і вказані особи просто не хотіли афішувати свою участь у цьому проекті. Кучеренко був основним власником ЗАТ «Гермес Ассет Менеджмент» (ліквідоване, правонаступник – однойменне ТОВ), яке вело бухгалтерську звітність ТОВ «Три О».

Нагадаємо, що Поліщук очолив рейтинг українських рантьє із найбільшими доходами від здачі нерухомості в оренду у 2020 році, який склав «Forbes Україна». За даними видання, дохід Поліщука від цієї діяльності торік склав $70 млн, при цьому найбільш прибутковою є його мережа складів RLC.

«Ми припускаємо, що п’ята частина від вказаної суми $70 млн – це дохід від здачі в оренду приміщень ТРЦ «Гуллівер» і ділянки площею 0,11 га. Так, за даними Youcontrol, ТОВ «Три О» у 2020 році отримало валовий прибуток (сюди ми включаємо дохід від здачі в оренду своєї нерухомості) у розмірі 396,7 млн грн, а у 2019-му – 454,2 млн грн. При цьому загалом (окрім 2019 року) фірма є збитковою, що, на нашу думку, є результатом переоцінки курсу валют по непогашеному кредитному боргу», - пишуть журналісти.

Чи була у держави можливість не збагатити одного бізнесмена, а отримати максимальний профіт для себе? Так. Банк, окрім реструктурувати чи списати, може також продати проблемний кредит. У 2018 році «Ощадбанк» виставляв на продаж права вимоги по кредиту і по договорах забезпечення (ТРЦ «Гулівер», ділянки на Спортивній площі, 1-А і 100% ТОВ «Три О») за 18,18 млрд грн. Але торги так і не відбулися – всі 10 учасників були відхилені через несплату гарантійного внеску (908 млн грн). І до цієї ідеї більше не повертались. А просто полегшили «кредитне ярмо» бізнесменам з «Три О».

Повідомлялося, що частка непрацюючих кредитів у банках України минулого року впала до 30%. Це найкращий результат із 2017 року. 

Нагадаємо, що в 2018 році аукціон з продажу ТЦ "Гулівер" не відбувся. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі