«Золоту» половину кримських заповідників хочуть перепідпорядкувати. Про це в своїй статті в «Дзеркалі тижня» пише Валентина Самар.
«Золоту» половину кримських заповідників хочуть перепідпорядкувати. Про це в своїй статті в «Дзеркалі тижня» пише Валентина Самар.Мова йде про шість історико-культурних та палацово-паркових заповідників Криму: Лівадійський палац-музей, Алупкінський палацово-парковомий музей-заповідник, Бахчисарайський і Керченський історико-культурні заповідники, Коктебельський еколого-історико-культурний заповідник «Кіммерія М. А. Волошина» та історико-культурний заповідник «Калос-Лімен».
Сьогодні, як і десятиліття тому, вони підпорядковуються Міністерству культури і мистецтв Криму. Ідея про їх перепідпорядкування Республіканському комітету з охорони культурної спадщини прийшла з Києва, від Держслужби з питань охорони культурної спадщини, яке тепер вже вписане в структуру Міністерства культури і туризму України. Вперше ідея про перепідпорядкування «візитних карток Криму» була публічно озвучена на спільній нараді Держслужби та рескомітету 24 листопада, а буде виконана, відповідно до підготовлених проектів відповідних розпоряджень, 25 грудня.
Проти передачі музеїв-заповідників категорично виступають як адміністрації самих об'єктів, так і найбільші громадські організації, які вже звернулися до президента і прем'єр-міністра з проханням негайно зупинити процес.
Як повідомила «ДТ» віце-прем'єр АРК Катерина Юрченко, ініціатива прийшласаме з Києва, і у зверненнях йшлося також, що «тепер по всій Україні буде вибудовуватися єдина вертикаль управління заповідниками, і саме по лінії Держслужби відбудеться їх фінансування».
Варто зазначити, що кримські музеї-заповідники самодостатні - вони заробляють на рік 36 мільйонів гривень, причому на частку тих, яких хочуть перепідпорядкувати, припадає 28 мільйонів.
Автор також зазначає, що Держслужба з охорони культурної спадщини внаслідок оптимізації більше не буде існувати. У Мін'юсті пояснили, що тепер це буде просто департамент у складі Міністерства культури. Міністр залишився колишній - Михайло Кулиняк. А голова кримського Рескомітету з охорони культурної спадщини Сергій Тур, під чиє крило повинні були перевести палаци-музеї і заповідники, - його давній бізнес-партнер.
Після обговорення перспектив переселення палаців-музеїв і заповідників на засіданні колегії Міністерства культури і мистецтв Криму, на якому виступили і представники громадських організацій, віце-прем'єр Катерина Юрченко вирішила взяти паузу і особисто з’ясувати усі плюси і мінуси перепідпорядкування.
«Ми сьогодні не говоримо ні так, ні ні, - повідомила «ДТ» Катерина Юрченко. - Я щільно починаю займатися вивченням доцільності та наслідків такої передачі».
Докладніше читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня» у статті Валентини Самар «Какой-такой павлин-мавлин? Не видишь, мы кушаем?!».
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК