Багато хто з актрис і акторів, які прийшли на церемонію, одягли вбрання чорного кольору на знак протесту проти домагань. Так, в чорному на вручення "Золотого глобуса" прийшли Анджеліна Джолі, Пенелопа Крус, Ніколь Кідман, Кендалл Дженнер, Емма Стоун, Джессіка Честейн, Меріл Стріп, Сірша Ронан, Різ Візерспун, Наталі Портман, Емма Уотсон. Підтримали рух проти домагань також Юен МакГрегор, Азіз Ансарі, Роберт Паттінсон, Гарі Олдман, які прийшли на церемонію зі значками Time's Up. А актор Кріс Салліван в підтримку акції пофарбував нігті на руках в чорний колір.
Одним з найпопулярніших і найбільш обговорюваних моментів вручення нагороди стала промова телеведучої Опри Вінфрі, яка стала першою темношкірою жінкою, що отримала почесну нагороду Сесіля Б. Де Мілля.
Телеведуча почала свою промову з згадки про актора Сідні Пуатьє, який став першим чорношкірим актором, що отримав нагороду Сесіля Б. Де Мілля. "У 1964 році я, маленька дівчинка, сиділа на підлозі, вкритій лінолеумом, в будинку моєї мами в Мілуокі і дивилася, як Енн Бенкрофт оголошувала переможця в номінації "Кращий актор" на 36-й церемонії "Оскара". Вона розкрила конверт і сказала п'ять слів, які стали історичними: "Переможець – Сідні Пуатьє"", - розповіла Вінфрі.
"Я б хотіла подякувати Голлівудської асоціації іноземної преси, тому що ми всі знаємо, що сьогодні преса перебуває в облозі. Але ми також знаємо, про ненаситну жадобу до розкриття абсолютної правди, яка не дозволяє нам ігнорувати корупцію і несправедливість. Не дозволяє ігнорувати тиранів і жертв, і секрети, і брехню. Я хочу сказати, що ціную пресу більше, ніж коли-небудь в цей складний час. Тому я хочу сказати: я точно знаю, що говорити правду – це найпотужніший засіб, яке у нас є. І я особливо пишаюся всіма жінками, які виявилися досить сильними, щоб висловитися і поділитися своїми особистими історіями. Кожного з нас у цьому залі люблять за історії, які ми розповідаємо. В цьому році ми стали історією", - продовжила телеведуча.
"Сьогодні я хочу висловити подяку всім жінкам, які пережили роки жорсткого поводження та насильства, тому що у них, як і у моєї мами, були діти, яких треба годувати, і рахунки, які потрібно сплачувати, і мрії, які потрібно втілювати. Вони – жінки, чиїх імен ми ніколи не дізнаємося. Вони працюють вдома і на фермах. Вони працюють на фабриках, в ресторанах, вони академіки, інженери, медики та науковці. Вони працюють у світі технологій, політики і бізнесу. Вони – наші атлети на Олімпіадах і наші солдати в армії", - додала Вінфрі.
Вона також розповіла про чорношкіру жінку Ресі Тейлор, яка в 1944 році була викрадена і зґвалтована білими чоловіками, але не могла розповісти про це нікому, тому що злочинці погрожували вбивством, якщо вона піде в поліцію. Незважаючи на те, що вона розповіла про злочин, ґвалтівники не були притягнуті до відповідальності, тому що в епоху Джима Кроу, за словами ВІнфрі, не було справедливості. Телеведуча з гордістю заявила, що такі часи, безсумнівно, позаду.
Після промови Вінфрі деякі ЗМІ заявили про те, що телеведуча має намір балотуватися в президенти. Як повідомляє CNN, про таке бажання телеведучої заявили кілька її друзів. За відомостями цих друзів, розмови про участь Вінфрі в президентських виборах йдуть протягом останніх декількох місяців.
Представники Білого дому заявили про те, що вітають участь Вінфрі кампанії 2020 року. Разом з тим, джерело NBC заявило про те, що у телеведучої немає планів по участі в гонці. "Цього не станеться. У неї немає наміру брати участь", - сказав воно.