З’явилася Всеукраїнська зоозахисна премія: у Києві відзначили перших лауреатів, які рятують життя тварин

Поділитися
З’явилася Всеукраїнська зоозахисна премія: у Києві відзначили перших лауреатів, які рятують життя тварин © UAnimals
Лауреатами стали 20 волонтерів.

Зоозахисна організація UAnimals та міжфракційне об’єднання «Гуманна країна» ініціювали створення Всеукраїнської зоозахисної премії. Перше нагородження її лауреатів відбулося 2 лютого у Києві, повідомляє UAnimals

Номінувати на премію волонтерів, працівників громадських організацій та притулків, ветеринарів та інших зооактивістів міг кожен охочий на сайті UAnimals. 

«Перша Всеукраїнська зоозахисна премія — наш спосіб подякувати сотням тисяч українців, які під обстрілами та в окупації продовжують рятувати тварин: собак і котів, корів та овець, тигрів і левів. У цей вечір ми вручили двадцять статуеток волонтерам і зоозахисникам, яких номінували українці та обрало журі. Вважаю, що таких нагород в Україні має бути в тисячі разів більше. Для бабусі, що в окупації ділиться їжею з безпритульними тваринами. Для військового, який рятує кожне життя поруч, захищаючи Україну. Для всіх тих, чиїх імен ми можемо навіть не знати, але чиїм героїзмом надихаємось щомиті», — сказав Олександр Тодорчук, військовослужбовець ЗСУ, засновник руху UAnimals, ініціатор створення МФО «Гуманна країна» та першої Всеукраїнської зоозахисної премії.

UAnimals

Переможці першої Всеукраїнської зоозахисної премії:

    • Ася Серпінська (смт Гостомель, Київська обл.). Займається зооактивізмом 23 роки. Знайшла родини для більш ніж 5000 тварин, а зараз опікується понад 500 собак та котів. Від початку війни приймає у Гостомельському притулку тварин із прифронтових територій.
    • Наталія Попова (с. Чубинське, Київська обл.). Із 2018-го займається порятунком диких тварин. Від початку повномасштабної війни разом із волонтерами UAnimals допомагала вивозити із зоопарків та притулків у зоні бойових дій левів, ведмедів, косуль. Врятувала понад 600 тварин. 
    • Діана Насібова (м. Ніжин, Чернігівська обл.). 11-річна дівчинка рятує безпритульних тварин та прилаштовує їх у родини. Збирає гроші на їжу для тварин та їхнє стерилізування, а також на допомогу ЗСУ. Від серпня 2022-го Діані задонатили понад 200 000 грн.  
    • Тетяна Діденко (м. Чернігів). Під час обстрілів міста у лютому-березні 2022-го врятувала понад 250 тварин. Жінка годувала та лікувала чотирилапих, гасила пожежі після влучання снарядів, захищала приміщення від мародерів.
    • Олеся Кулик (м. Запоріжжя). Заснувала у Запоріжжі притулок «Зграя». Під опікою Олесі живуть понад 400 тварин, серед яких собаки, коти, кажани, голуби, кури, їжаки. Також вона проводить у місцевих школах уроки доброти до тварин.
    • Марина Суркова (м. Харків). Займається зооактивізмом 8 років. Розробляє зоозахисні законопроєкти та популяризує гуманне ставлення до тварин в Україні. Вдома опікується 13 котами та собакою.
    • Михайло Сторожук (Київ — Бахмут). Від 2014 року працює у складі Київської групи порятунку тварин. Евакуював із бахмутського напрямку близько 150 чотирилапих.
    • Ірина та Олег Тютюни (м. Херсон). Подружжя опікується безхатніми тваринами з першого дня війни. Ірина та Олег надавали їм допомогу під час окупації Херсона. Зараз попри обстріли міста їздять годувати тварин до покинутих притулків. 
    • Анастасія Тиха (м. Ірпінь, Київська обл.). Анастасія з чоловіком вивезли з Ірпеня більш як 20 травмованих тварин і тварин з інвалідністю, зокрема, котів, собак, хамелеона, ховраха та павука. Після деокупації пара повернулася в місто і відкрила притулок, в якому прихистила 67 постраждалих від війни котів і собак.
    • Елеонора Крутова (м. Авдіївка, Донецька обл.). Від 2014-го доглядає покинутих тварин, чиї господарі виїхали зі сходу України через російське вторгнення. У 2016-му заснувала організацію «Безпека тварин», що рятує безпритульних котів і собак, годує їх та стерилізує, а також евакуює з прифронтових територій.
    • Андреа Чістерніно (Італія — Україна, Київщина). Колишній фотограф Vogue та «Формули-1» з Італії. У 2014-му відкрив із дружиною-українкою притулок Rifugio Italia для свійських тварин у селі Лісовичі Київської області. Під час війни опікується козами, свинями, коровами, вівцями, конями, собаками.
    • Олександр Сипленко (м. Суми). Зоозахисник, юрист, засновник ГО «Сумське товариство захисту тварин». Від початку війни евакуював за кордон 101 тварину. Разом із дружиною відкрив у Сумах центр для перетримки собак, де перебувають близько 250 чотирилапих.
    • Сергій Григор’єв (Межигір’я, Київська обл.). Зоозахисник, біолог. За шість років роботи надав допомогу близько 120 птахам. Зараз опікується лебедями, оленями, гусями, косулями, голубами у Межигірському притулку, що постраждав від російських обстрілів на початку війни.
    • Олена Пилова (м. Запоріжжя). Допомагає тваринам уже 8 років. Волонтерить у притулку «Шанс». Рятує тварин у «сірій зоні» регіону, зокрема, у Гуляйполі, Степногірську, Малій Токмачці, Оріхові. Привозить для них корм та евакуює чотирилапих на безпечні території.
    • Петя Петрова (Болгарія). Волонтерка UAnimals із Болгарії. Разом із командою руху евакуює котів та собак із прифронтових територій. Допомагає лікувати домашніх та свійських тварин і розвозить для них гуманітарну допомогу в гарячих точках.
    • Світлана Остапкова (м. Мирноград, Донецька обл.). Зараз під опікою Світлани 180 собак і 73 кішки. Від початку війни вона евакуює до свого притулку травмованих тварин із зон бойових дій у Бахмуті, Авдіївці, Слов’янську.
    • Олександра Левицька (Дніпропетровщина ‒ Миколаївщина ‒ Херсонщина). Засновниця притулку «Вуглик». Разом із командою опікується понад 600 копитних тварин: коровами, конями, козами, вівцями, свинями, поні, віслюками, баранами.
    • Олексій «Лев» Кісілішин (м. Маріуполь). Відкрив у Маріуполі притулок для собак, лисиць, павуків, пітонів. Після повномасштабного російського вторгнення обороняв Маріуполь на «Азовсталі». Загинув у липні 2022 року внаслідок російського теракту в Оленівській колонії. Нагороджений премією посмертно.    
    • Ще двоє переможців премії наразі перебувають у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. З міркувань безпеки їхні імена не називають, але обіцяють розповісти про них після перемоги.

Журі першої Всеукраїнської зоозахисної премії:

  • Масі Найєм — військовослужбовець ЗСУ, правозахисник, громадський діяч.
  • Олександр Тодорчук — військовослужбовець ЗСУ, засновник Всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals та ініціатор створення МФО «Гуманна країна».
  • Юлія Овчинникова — співголова МФО «Гуманна країна», народна депутатка України, голова підкомітету Верховної Ради з питань лісових ресурсів, біорізноманіття, природних ландшафтів, об’єктів природно-заповідного фонду та з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу.
  • Деніел Кокс — керівник відділу кампейнінгу PETA Germany.
  • Селін Сіслер-Б’єнвеню — програмна директорка Міжнародного фонду захисту тварин (IFAW) з реагування на катастрофи та зменшення ризиків у Європі.
  • Аліна Михайлова — військовослужбовиця ЗСУ, волонтерка і громадська активістка, депутатка Київської міської ради IX скликання. У 2022 році увійшла до національного списку «30 до 30: обличчя майбутнього» від видання Forbes.


UAnimals — всеукраїнський гуманістичний рух, що існує з 2016 року і пропагує гуманне ставлення до тварин, захищає їх від експлуатації та знущань. За сім років діяльності рух домігся ухвалення в Україні важливих зоозахисних законів, досягнув заборони експлуатації тварин у цирках близько 30 українських міст. У 2017 році команда UAnimals провела перший Всеукраїнський марш за права тварин, який зібрав понад 5000 людей і став наймасштабнішою зоозахисною подією у Східній Європі. Від 24 лютого 2022 року рух зосередив зусилля на порятунку тварин у зонах бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі