«Заборона» Булгакова і Акуніна: що відбувається насправді

Поділитися
«Заборона» Булгакова і Акуніна: що відбувається насправді У мережі з'явилася інформація про "заборону" Акуніна і Булгакова © Sputnik Грузия
Під обмеження потрапило лише одне видання «Майстра і Маргарити» і дві книги Акуніна.

У мережі розгорівся скандал з приводу «заборони» творів письменників Михайла Булгакова та Бориса Акуніна (Григорія Чхартішвілі). Але, як зазначає ВВС, слово «заборона» в цьому випадку занадто гучне, а новини в цьому немає взагалі.

Що сталося

Останнім часом в деяких Telegram-каналах з'явилися пости-обурення з приводу того, що в Україні заборонили найпопулярніші твори Булгакова і Акуніна, в тому числі, «Майстер і Маргарита». Своє обурення висловили, зокрема, ведуча каналу «Україна 24» НаталяВлащенко, депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський і екс-заступник голови адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов, який регулярно подає неоднозначні позови до суду.

Наприклад, Влащенко написала «Заборонили Булгакова... Я чекала цього. Але все-таки не дотиснули. Натякніть Генпрокурору, що проти Б можна порушити справу. Як проти Берії».

Дискусію підхопили і користувачі соцмереж, які наводять аргументи як за так і проти такого рішення.

Яка ситуація насправді

Під обмеження книги Акуніна і Булгакова потрапили вже давно. І мова йде не про всі твори, а лише про деякі. Державний комітет з телебачення і радіомовлення впровадив заборону щодо Акуніна в січні 2018, а Булгакова - в березні 2019 року.

Так, під забороною тільки одне видання «Майстра і Маргарити», яке випустило видання «Азбука-Аттікус». У передмові до цієї книги згадують російських акторів Юрія Кару, Миколи Бурляєва і Валентина Гафта, яких "за публічну підтримку військової інтервенції в Україні внесено до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці".

У Акуніна під заборону потрапили дві його книги з циклу про історію Росії. "Історія Російської держави. Від витоків до монгольської навали. Частина Європи" і "Історія Російської держави. Ординський період. Частина Азії".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

"Причина в тому, що ці книги транслюють чисто імперський погляд на історію і рясніють різноманітними історичними міфами. І взагалі у творчості Григорія Шалвовича був період, коли він дивився на історію "тюрми народів" крізь рожеві окуляри", - пояснював заборону Сергій Олійник, начальник управління дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції Держкомтелерадіо.

Чому про заборону заговорили тільки зараз

23 сiчня «Укрінформ» опублікував інтерв'ю з Олійником, в якому той розповідав і пояснював старі заборони. Саме на підставі цього інтерв'ю в мережі і почала поширюватися інформація про нібито заборону Булгакова і Акуніна. Частина користувачів, в тому числі офіційні представники української влади, вже звинуватили опонентів у створенні фейків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі