Японські вчені отримали Шнобелівську премію (Ig Nobel) за точне вимірювання рівня слизькості бананової шкірки. Церемонія вручення пародійних нагород відбулася в Гарвардському університеті США.
Під час свого дослідження вчені під керівництвом професора Кійосі Мабуті визначили, що шкірка банана приблизно в шість разів більше слизька, ніж лінолеумна підлога. Вони довели, що на тротуарі або на підлозі шкірка майже завжди призводить до падіння. Для цього фахівці перевірили, що відбувається при попаданні 12 видів шкірки під підошву взуття.
Однак, дослідження групи мало для науки доволі важливе значення, оскільки дозволило краще зрозуміти механізм роботи людських суглобів.
Ще одним лауреатом премії став Девід Хэнауэр з Медичної школи Мічиганського університету, який вивчав вплив домашніх котів на здоров'я та душевний стан своїх господарів. Хэнауэр з'ясував, що тварини частіше кусають своїх господарів, якщо ті перебувають у стані депресії. У зв'язку з цим виникає небезпека заразитися токсоплазмозом - паразитарним захворюванням, яке викликається саме такими укусами.
Також премію отримали вчені США, згідно з дослідженням яких свинина допомагає зупинити кровотечу з носа у немовлят.
Нагадаємо, нагороду, заснованої в 1991 році Марком Абрахамсом і гумористичним журналом "Аннали неймовірних досліджень", вручають за безглузді на перший погляд, дослідження в галузях фізики, неврології, психології, здоров'я, біології, мистецтва, економіки, медицини, арктичних досліджень і харчування. !zn