Як західні ЗМІ реагують на перемогу Джамали: пісня "1944" стала ударом по Москві

Поділитися
Як західні ЗМІ реагують на перемогу Джамали: пісня "1944" стала ударом по Москві © Eurovision.tv
Майже всі західні медіа побачили політичний підтекст у виступі українки.

Пісня Джамали явно виділялася серед інших на Євробаченні-2016
Пісня Джамали явно виділялася серед інших на Євробаченні-2016

Перемога Джамали на "Євробаченні-2016" її пісня "1944" змусила західні ЗМІ по-новому подивитися на анексію Криму крізь призму іншої трагедії – радянської депортації кримських татар, організованою попередником Путіна – Сталіним.

Так, британська газета The Guardian розмістила фото Джамали на першій смузі з заголовком: "Ти слухаєш, Путін?". "Європейці можуть показати, що вони "не байдужі до страждань" в Криму, який був анексований Росією, голосуючи за Україну на конкурсі Євробачення", – пише The Guardian.

Видання підкреслює, що історичний контекст пісні "1944" стосується не лише теми депортації кримських татар, але й нинішньої ситуації на півострові. У статті приділено увагу політичної ситуації в окупованому Росією Криму та репресій відносно кримських татар.

Впливова американська газета The Washington Post з посиланням на АР зазначає: "Серед пісень про любов і пристрасть пісня Джамали явно виділялася. В сумному тексті згадується, як кримські татари, в тому числі її прабабуся, були депортовані в Середню Азію в 1944 році режимом Йосипа Сталіна під час Другої світової війни".

Акцент на темі Криму, проти російської анексії якого в 2014 році виступала татарська меншина, можна було б вважати ударом по Москві, продовжує видання. Втім "Джамала наполягла, що пісня не містить ніякого політичного підтексту, і організатори конкурсу погодилися".

Читайте також: Україна зможе гарантувати безпеку "Євробачення" - директор конкурсу


Американське видання The New York Times з посиланням на Reuters передбачає, що Джамала може стати однією з найбільш суперечливих переможниць в історії конкурсу.

"У той час, як публічне голосування вже давно зіпсоване політичною орієнтацією країн-конкурентів, пісні не можуть бути політичними, втім, виступ Джамали, здавалося, впритул підійшло до порушення цього правила", - підкреслює газета. У той же час, продовжує автор, організатор заходу – Європейський мовний союз – зазначив, що композиція не містить політичних висловлювань.

Центральний американський телеканал CNN свій матеріал побудував на тлі реакції в російській середовищі.

"Вона співала "1944" - пісню про депортацію кримських татар Радянським Союзом за наказом Йосипа Сталіна. Її виступ також вважається сильним докором військового вторгнення президента Росії Володимира Путіна в Україну у 2014 році, як пишуть європейські ЗМІ", - йдеться в матеріалі.

До того ж, зазначає телеканал, Росія анексувала Крим. "Російські державні ЗМІ цього тижня назвали пісню антиросійською. Москва заявила, що правила Євробачення були порушені", - продовжується далі. Тим не менш, організатори конкурсу підтвердили, що пісня не йде врозріз з правилами, підкреслив телеканал.

Читайте також: Росія може відмовитися від участі в "Євробаченні 2017"

Видання Mashable зазначає, що Україна виграє з потужним політичним виступом, націленим прямо на Росію. І одночасно нагадує, що перемогу Джамалі принесли саме голоси глядачів.

Американське видання CBS News зазначає, що 1944 - це "... незвичайний вибір для кітчевого поп-фесту".

Іспанське видання El Pais лише побіжно згадує про спробу Росії зняти з конкурсу пісню українки. Це чи не єдине європейське ЗМІ, яке не згадує в статті про перемогу Джамали анексію Криму.

Нагадаємо, українська співачка Джамала перемогла у фіналі "Євробачення 2016" з піснею "1944". Конкурс проходив у суботу в Стокгольмі (Швеція). За результатами голосування національних журі країн-учасниць Євробачення-2016 і смс-голосування глядачів Джамала набрала 534 бали. Також до трійки увійшли представники Австралії та Росії. Причому, саме за Сергія Лазарєва українці віддали найбільшу кількість голосів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі