Вперше за 80 років у Києві пройде виставка картин Малевича

Поділитися
© staratel.com
У Києві пройде виставка картин художника-авангардиста Казимира Малевича. Востаннє полотна культового авангардиста виставлялися на його батьківщині, у Києві в 1930 році.

У національному культурно-мистецькому та музейному комплексі Мистецький Арсенал, який ще нещодавно приймав першу київську міжнародну Бієнале, почалася підготовка до грандіозної події - виставки робіт уродженця Києва, автора знаменитого «Чорного квадрата» Казимира Малевича.

За словами гендиректора комплексу Наталії Заболотної, картини знаменитого експресіоніста приїдуть до Києва з різних музеїв світу. «Вже проводимо переговори з музеями. Це буде друга виставка робіт Малевича на його батьківщині, в Києві. Перша, тільки уявіть, була у 1929 році» - відзначила Заболотна.

Нагадаємо, художник-авангардист, основоположник супрематизму Казимир Северинович Малевич народився в 1879 році в Києві в сім'ї вихідців з Польщі. Пізніше сім'я Малевичів жила в селищах на Поділлі, Харківщині та Чернігівщині. Казимир був старшим серед 14-ти дітей, з яких всього дев'ятеро дожили до зрілого віку. Малювати навчився в 15 років, коли мати подарувала йому фарби. У 17 років вступив до Київської школи малювання, через рік, у 1896-му, коли сім'я переїхала до Курська, почав працювати креслярем в управлінні залізниці. У період свого життя в Росії художник кілька разів мав намір переїхати до Києва, але вдалося це лише в 1928 році, коли він рятувався від переслідувань НКВС, пише Сегодня.

Два роки, до 1930-го, викладав у київському художньому інституті. Влада ставилася до митця з підозрою, тому перша і єдина персональна виставка Казимира Малевича у Києві, що проводилася в лютому-травні 1930 року, була розкритикована. Восени того ж року майстер був арештований і доставлений у ленінградську в'язницю як «німецький шпигун»; в ув'язненні пробув три тижні. До кінця життя художник потрапив у практично повну соціальну ізоляцію. Помер у 1935-му у віці 56 років - у злиднях, після важкої хвороби. Похований під Москвою, в дачному селищі Немчиновка.

У Києві не збереглося будівель, в яких проживав і навчався художник, проте зберігся костел Св. Олександра на вул. Костельній, 17, де в 1879 році Малевича хрестили. !zn

Читайте також:

У Києві покажуть роботи Моне і Ренуара

До Києва привезуть скандальну виставку людських органів The Human Body Exhibition (ВІДЕО)

Проведення другої київської бієнале заплановано на вересень 2014 року

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі